Trwa ładowanie...

Zderzyły się pociągi metra - ponad 260 rannych

Ponad 260 osób zostało rannych, gdy dwa pociągi metra zderzyły się w Szanghaju. Stan 20 rannych jest krytyczny - poinformowały państwowe media.

Zderzyły się pociągi metra - ponad 260 rannychŹródło: PAP/EPA
d489hox
d489hox

Wypadek wydarzył się o godzinie 14.51 (8.51 czasu polskiego) w centralnej dzielnicy Szanghaju, w pobliżu znanych jako turystyczna atrakcja ogrodów Yu Yuan i stacji metra o tej samej nazwie. Z powodu awarii systemu łączności, która nastąpiła 41 minut wcześniej, personel stacyjny przeszedł na telefoniczne kierowanie ruchem, zmniejszając jednocześnie prędkość pociągów.

W obu pociągach było około 500 ludzi.

d489hox

Linia, na której doszło do zderzenia, została otwarta dopiero w ubiegłym roku. Jak podała chińska agencja Xinhua, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dwukrotnie wystąpiły tam awarie techniczne.

Błąd konstrukcyjny sygnalizatora był też przyczyną zderzenia dwóch składów superszybkiej kolei pod Wenzhou, do którego doszło w lipcu. Zginęło wtedy 40 osób. Władze Szanghaju, którym mieszkają ponad 23 miliony osób, w ostatnich latach postawiły na rozwój kolejki podziemnej. Wiele linii zbudowanych w szybkim tempie oddano do użytku przed ubiegłorocznym EXPO .

Szanghaj ma obecnie 11 linii metra o łącznej długości ponad 400 kilometrów, a ponadto kursującą do portu lotniczego kolej magnetyczną.

d489hox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d489hox
Więcej tematów