WP

Zderzenie pociągu z tirem w Podlaskiem. Są ranni

Pięć osób zostało rannych w zderzeniu pociągu osobowego relacji Szepietowo-Białystok z tirem. Skład uderzył w naczepę ciężarówki na niestrzeżonym przejeździe w miejscowości Dworaki Staśki w woj. podlaskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po zderzeniu jeden człon jednostki elektrycznej wypadł z szyn
Po zderzeniu jeden człon jednostki elektrycznej wypadł z szyn (Podlska Policja)
WP

Wypadek wydarzył się przed godz. 7. między stacjami kolejowymi Racibory i Łapy w pobliżu przystanku Zdrody.

Wszystko wskazuje na to, że kierowca ciężarówki nie zatrzymał się przed przejazdem i wjechał wprost przed rozpędzony pociąg Przewozów Regionalnych z Szepietowa do Białegostoku. Składem podróżowało ok. 40 osób.

- Pięć osób - w tym kierownik pociągu, konduktorka i 12-latka - trafiło do szpitala. Ranni są też dwaj pasażerowie, którzy siedzieli w pierwszym, wykolejonym członie zespołu - mówi Wirtualnej Polsce nadkom. Tomasz Krupa z podlaskiej policji.

WP

Dziewczynkę do szpitala przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Google maps/screen
Podziel się

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, kierowca nie został ranny. - Nic mu się nie stało. Naczepa auta, którym wjechał na przejazd wyładowana była nawozami i została zniszczona, ale kabina została nienaruszona - relacjonuje policjant.

Po zderzeniu jeden człon jednostki elektrycznej wypadł z szyn. Zerwana jest też sieć elektryczna. Po godz. 9. na miejsce dojechał pociąg ratownictwa technicznego. Wcześniej pracowali tam strażacy.

WP
Podlaska Policja
Podziel się

Pociągi na trasie Warszawa-Białystok kursują, ale mogą mieć opóźnienia. Ruch na odcinku między Szepietowem a Łapami odbywa się jednym torem.

Przyczyny wypadku wyjaśnia policja i komisja kolejowa.

Naczepa tira została całkowicie rozbita.

WP
Podlaska Policja
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

WP
WP
WP