Trwa ładowanie...
d40o7g8
d40o7g8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
wybory

Zdecydowane zwycięstwo opozycji w wyborach na Tajwanie

Opozycyjna partia Kuomintangu, która
opowiada się za zbliżeniem z Pekinem, zdecydowanie wygrała wybory parlamentarne na Tajwanie, zdobywając 81 ze 113
miejsc w parlamencie - poinformowała komisja wyborcza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d40o7g8

Demokratyczna Partia Postępowa (DPP) obecnego prezydenta Czen Szuej-biena poniosła dotkliwą porażkę, zajmując zaledwie 27 miejsc w parlamencie. Mniejszym sojusznikom Kuomintangu przypadło 5 miejsc.

Prezydent jeszcze przed ogłoszeniem wyników uznał przegraną swej partii w sobotnich wyborach i zapowiedział "natychmiastową" rezygnację ze stanowiska szefa DPP. Oświadczył na konferencji prasowej, że przyjmuje "pełną odpowiedzialność" za "największą porażkę" w historii tej partii.

Prezydent Tajwanu był ostatnio ostro krytykowany za prowadzenie polityki zaostrzającej stosunki z Chinami oraz za pogorszenie stanu gospodarki. W marcu czekają kraj wybory prezydenckie, w których spodziewana jest zdecydowana wygrana kandydata Kuomintangu Ma Jinga-Jeu, który nie wyklucza zjednoczenia z Chinami.

d40o7g8

Podziel się opinią

Share

d40o7g8

d40o7g8
Więcej tematów