WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zbrodnie z czasów dyktatury Pinocheta bez przedawnienia

(fot. AFP)
Pani prezydent Chile Michelle Bachelet oświadczyła w Santiago, że zbrodnie przeciwko prawom człowieka za czasów dyktatury gen. Augusto Pinocheta (1973-1990) nie ulegną przedawnieniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbrodnie z czasów dyktatury Pinocheta bez przedawnienia
(AFP)
WP

Pani Bachelet wypowiadała się z okazji otwarcia w stolicy instytutu medycznego, które będzie gromadzić kody genetyczne najbliższych członków rodzin trzech tysięcy śmiertelnych ofiar reżimu Pinocheta w celu identyfikowania szczątków na podstawie DNA.

Socjalistka Michelle Bachelet, której ojciec, generał lotnictwa, został zamordowany na rozkaz Pinocheta, podkreśliła, że praca instytutu "przyczyni się do ustalenia prawdy i zachowania pamięci o ofiarach".

Polub WP Wiadomości
WP
WP