Trwa ładowanie...
d40x4pq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zbigniew Ziobro polecił złożyć apelację od wyroku 8 lat dla gwałciciela Bartosza K.

• Minister sprawiedliwości interweniuje ws. wyroku dla gwałciciela 9-letniego chłopca
• Zbigniew Ziobro polecił Prokuraturze Okręgowej w Toruniu złożyć apelację od wyroku 8 lat więzienia dla skazanego
• Bartosz K. brutalnie zgwałcił 9-latka w październiku ub.r., zaraz po wyjściu z więzienia za podobne przestępstwo
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro polecił złożyć apelację od wyroku 8 lat dla gwałciciela Bartosza K.
(WP.PL)
d40x4pq

O wyroku dla Bartosza K. informowały w piątek media. Decyzja Sądu Okręgowego w Toruniu jest nieprawomocna.

Jak podkreślono w komunikacie Prokuratury Krajowej, prokurator generalny Zbigniew Ziobro uznał, że w przypadku Bartosza K., 8 lat pozbawienia wolności, to kara zbyt łagodna.

"Jest niezrozumiałe, że recydywista, który w dniu wyjścia z zakładu karnego dokonuje, po raz kolejny, okrutnego przestępstwa na bezbronnym dziecku, wyrokiem Sądu Okręgowego w Toruniu otrzymuje, jak za taki czyn, zdecydowanie zbyt łagodną karę. Autorytet wymiaru sprawiedliwości i troska o bezpieczeństwo Polaków, wymagają od wymiaru sprawiedliwości w takich przypadkach zdecydowanej postawy i wymierzania znacznie surowszych kar, zwłaszcza gdy ofiarami są dzieci" - czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

d40x4pq

Dlatego - jak podkreślono - minister sprawiedliwości, prokurator generalny zdecydował się na "osobistą interwencję i wydał polecenie złożenia apelacji w zakresie orzeczonej kary - celem jej zaostrzenia".

Prokuratura Krajowa poinformowała ponadto, że na polecenie Ziobry w resorcie sprawiedliwości toczą się prace nad zaostrzeniem kodeksu karnego za popełnianie najokrutniejszych przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu i wolności.

d40x4pq

Podziel się opinią

Share

d40x4pq

d40x4pq
Więcej tematów