Trwa ładowanie...
d425v91
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zbigniew Ziobro: Ludwik Dorn startuje z list PO trochę dla humoru

- Platforma udowadnia, że nie jest partią ideową, nie jest partią wartości, partią jasnego programu czy przesłania, tylko jest partią władzy, bezideową, partią PR-owską, która stwarza wrażenie, że coś się dzieje, zamiast robić konkretną robotę - powiedział w TVN24 Zbigniew Ziobro (Zjednoczona Prawica). Zapytany o to, dlaczego - jego zdaniem - Ludwik Dorn zdecydował się startować z list PO, odpowiedział, że "pewnie zrobił to dla humoru".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ludwik Dorn
Ludwik Dorn (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d425v91

- Ja Ludwika Dorna darzę sympatią, więc nie będę krytykował jego decyzji - powiedział Ziobro. - Mnie zaskakuje PO, która dziś udowadnia, że nie jest partią ideową, wartości, tylko partią władzy, bezideową - ocenił.

Ziobro dopytywany, czy Dorn przeszedłby do partii bez wartości, odpowiedział: - Zrobił to trochę dla humoru. Sam powiedział, że rozstał się z polityką, więc jest człowiekiem dystansu, który lubi poznawać rzeczywistość w różnych środowiskach - podkreślił członek koalicji Zjednoczonej Prawicy. Jak dodał, Dorn "jest też socjologiem, więc z poznawczego punktu widzenia to będzie dla niego ciekawe".

Dorn, były czołowy polityk PiS, wicepremier, minister spraw wewnętrznych za rządów Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, zajmuje drugie miejsce listy PO w wyborach do Sejmu w okręgu radomskim.

d425v91

Po zatwierdzeniu w środę przez Radę Krajową PO list do parlamentu Dorn w rozmowie z dziennikarzami przekonywał, że od 2009 r. jest konsekwentny w prowadzeniu krytyki zarówno PiS, jak i PO.

Na uwagę jednego z dziennikarzy, że przez lata był nazywany "trzecim bliźniakiem" odpowiedział, że "te lata się dawno temu skończyły", a "ponieważ to był bliźniak przyszywany, to ten guziczek został dawno odcięty".

Pytany o zmianę barw politycznych, powiedział, że niczego nie zmienił, ponieważ zawsze wspierał partie "związane z rzeczywistością". Dzisiaj w jego ocenie taką partią jest Platforma, a PiS jest partią, która "szybuje wysoko nad ziemią".

d425v91

Podziel się opinią

Share

d425v91

d425v91
Więcej tematów