Trwa ładowanie...
d48o15o
d48o15o

Zbigniew Rynasiewicz: odchodzę z polityki

B. wiceminister Zbigniew Rynasiewicz w oświadczeniu, przesłanym mediom, zadeklarował, że odchodzi z życia politycznego, ale nadal obecny będzie w życiu publicznym kraju.
Share
d48o15o

Zaznaczył, że decyzja o rezygnacji z mandatu poselskiego i stanowiska wiceministra została podjęta "w wyniku zobowiązań osobistych, których nie może aktualnie pogodzić z aktywnym zaangażowaniem politycznym i ministerialnym".

"Nie była to łatwa decyzja, zwłaszcza, że praca w resorcie infrastruktury i w Parlamencie dawała mi dużo satysfakcji, a stawiane przede mną wyzwania realnie wpływały na rozwój kraju" - napisał b. szef podkarpackiej PO.

W oświadczeniu podziękował za współpracę m.in. premier Kopacz oraz minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak.

d48o15o

Rynasiewicz "stanowczo podkreślił", że jego decyzja nie ma "drugiego dna". "Jest związana z decyzją mojej Rodziny oraz Najbliższych co do przyszłości naszego życia" - napisał b. wiceminister.

W niedzielę premier Ewa Kopacz poinformowała, że Zbigniew Rynasiewicz złożył dymisję z funkcji wiceszefa Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju i zrzekł się mandatu posła, jako uzasadnienie podał przyczyny osobiste.

d48o15o

Podziel się opinią

Share
d48o15o
d48o15o
Więcej tematów