Trwa ładowanie...
d2ob1dg

Zbigniew Girzyński: PKW robiła wszystko, żeby PiS nie wygrało

- Przez ostatni tydzień PKW robiła wszystko, żeby PiS nie wygrało tych wyborów - w ten sposób poseł PiS, Zbigniew Girzyński, skomentował w programie "Dziś wieczorem" na antenie TVP Info zamieszanie z ogłoszeniem oficjalnych wyników wyborów samorządowych. - Nawet najbardziej sprawny rząd nie ma możliwości zweryfikowania okręgowych komisji wyborczych, bo to nie leży w jego uprawnieniach - odpowiedziała na zarzuty Julia Pitera, europosłanka PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Girzyński
Zbigniew Girzyński (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d2ob1dg

- To że czekamy na wyniki tak długo, to że zawalił się cały system informatyczny, że nie byli w stanie członkowie PKW podać nawet orientacyjnego czasu, ile na te wyniki trzeba będzie czekać, (...) to jest rzecz, która kompromituje komisję, kompromituje państwo i to jest tak naprawdę przykład, w jakim jesteśmy kryzysie. Patrzy na to cała Europa - powiedział Girzyński. Poseł wyraził nadzieję, że przyszłe wybory będą się odbywały pod nadzorem instytucji europejskich.

- Nie da się uznać, że wyniki wyborów to remis. Przez ostatni tydzień PKW robiła wszystko, żeby PiS nie wygrało tych wyborów. (...) To jest kompromitacja PKW - ocenił polityk.

Obecna w studiu Julia Pitera powiedziała, że "każdy, kto może udokumentować, iż doszło do nieprawidłowości, powinien złożyć zarzut do właściwego sądu okręgowego". Jak podkreśliła, głosy wyborców są archiwizowane i z łatwością można sprawdzić, czy rzeczywiście do takich sytuacji doszło.

d2ob1dg

Europosłanka PO przyznała, że pewną sprawę należałoby zbadać. - Jest takie miejsce, w którym jest bardzo głęboki konflikt społeczny, na północy Polski, i tam rzeczywiście mówi się o tym, że było bardzo dużo głosów nieważnych, a średnia przekłada się na cały kraj - powiedziała.

Pitera zaznaczyła jednak, że liczba głosów nieważnych nie powinna być przyczyną powtórzenia wyborów. - Jestem przeciwna, żeby urządzać tego typu brewerie, zanim sąd nie stwierdzi, czy gdzieś doszło do naruszenia prawa. Dziwię się kolegom, że PiS dziwną drogą zmierza do przejęcia władzy w państwie - powiedziała europosłanka PO.

Źródło: TVP Info, WP.PL

(fot. WP.PL)
Podziel się

Zobacz także: PKW ogłosiła oficjalne wyniki wyborów samorządowych

d2ob1dg

Podziel się opinią

Share

d2ob1dg

d2ob1dg
Więcej tematów