Trwa ładowanie...

Zawstydził prezydenta? Andrzej Duda odpowiedział na film Sawickiego

Prezydent Andrzej Duda odpowiedział na film opublikowany przez Wojciecha Sawickiego. Mężczyzna prowadzi bloga "Life on Wheelz". W nagraniu zestawił słowa prezydenta o ułatwieniach dla osób z niepełnosprawnością z problemami, z którymi sam mierzy się każdego dnia.

Share
Zawstydził Dudę? Prezydent odpowiedział na film Wojciecha Sawickiego Zawstydził Dudę? Prezydent odpowiedział na film Wojciecha Sawickiego Źródło: PAP, Twitter.com, fot: Leszek Szymański
d11j3h5

Nagranie opublikowane w mediach społecznościowych nosi nazwę "Przemówienie Andrzeja Dudy vs. rzeczywistość". Chodzi o słowa prezydenta z 3 grudnia, gdy obchodzony był Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością.

Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami? Andrzej Duda zabrał głos

- Jest w Polsce 5 mln osób z niepełnosprawnościami - nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. 5 mln wśród nas - mówił prezydent Andrzej Duda.

W czasie przemówienia wyraził on także zadowolenie z ułatwień, które mają być wprowadzane w polskich miastach, a które pozwalają na łatwiejsze poruszanie się osobom z niepełnosprawnością.

Zamęt wokół działek Morawieckich. Będzie kontrola

Zawstydził Dudę? Wojciech Sawicki wstawił film

- Jesteśmy dumni z tego, że ludzie przyjeżdżają do Polski i widzą: "o, bardzo łatwo jest się dostać do budynku, wszystko jest dostosowane, jaka ładna architektura, a jaka przyjazna". Idąc czują, że jakoś tak jest inaczej, bardziej otwarcie, bo nie ma schodów, bo podejście jest łagodne, jest dobrze obliczone, bo nie ma utrudnień - podkreślała Andrzej Duda. To właśnie ten fragment wykorzystał Wojciech Sawicki.

d11j3h5

Mężczyzna choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Ta uniemożliwia mu normalne poruszanie się i sprawia, że musi być pod stałą opieką medyczną.

Na opublikowanym nagraniu widzimy, jak pan Wojciech stara się ominąć kałuże i dziury w chodniku, a także chce wjechać do kilku budynków - tu problemem okazuje się wysoki i stromy podjazd oraz schody. Wszystkie te sceny poprzecinane są urywkami z przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda reaguje. Odpowiada Sawickiemu

Nagranie nie pozostało bez echa. Na opublikowany materiał zareagował prezydent Duda, który odpisał mężczyźnie z niepełnosprawnością. "Szanowny panie Wojciechu! Zdaję sobie sprawę, jak wiele jeszcze zmian jest potrzebnych i jak wielu ludzi na nie czeka" - podkreślił Andrzej Duda.

Jak dodał prezydent, koniecznym jest jednak mówienie o zmianach, które już zachodzą. "Bez działania, bez mówienia o tym publicznie, bez pokazywania pozytywnych przykładów, będzie znacznie trudniej coś zmienić" - zaznaczył Duda.

d11j3h5
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d11j3h5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11j3h5
d11j3h5
Więcej tematów