Trwa ładowanie...
ycipk-85gquk
IAR

Zawalone centrum handlowe w Rydze. Na Łotwie trzydniowa żałoba narodowa

Łotysze próbują zrozumieć, ale nie potrafią. Ich złość obraca się przeciwko firmie, która zdecydowała o wybudowaniu na centrum handlowym w Rydze parku z placem zabaw. Coraz więcej wskazuje na to, że to właśnie nagromadzenie na dachu budynku dużych ilości kamieni, ziemi i piasku spowodowało w czwartek wieczorem jego zwalenie się.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Supermarket "Maxima" w Rydze
Supermarket "Maxima" w Rydze (PAP/EPA, Fot: Valda Kalnina)
ycipk-85gquk

Od dziś na Łotwie obowiązuje trzydniowa żałoba narodowa. Do tej pory pod gruzami odnaleziono 52 ciała. Jednak jak mówi burmistrz Rygi Nils Uszakovs, zasypanych jest z pewnością więcej - około 25 osób.- Liczymy na to, że odnajdziemy nie ciała, a żywych ludzi. Wciąż mamy nadzieję. Modlimy się o to, ale wiemy jednocześnie, że dach był wyjątkowo ciężki. Poszukiwania są bardzo trudne. Wciąż trwają i będą kontynuowane zapewne jeszcze w niedzielę - powiedział burmistrz.

Na miejscu pracuje około 200 ratowników. Policja wszczęła dochodzenie, mające wyjaśnić okoliczności tragedii.

W okolice zawalonego centrum handlowego na południu Rygi przychodzą mieszkańcy łotewskiej stolicy. Przynoszą tulipany, zapalają znicze, modlą się, płaczą. Z relacji świadków wiadomo, że na godzinę przez katastrofą w budynku centrum zadźwięczały dzwonki alarmowe. Nie zarządzono jednak ewakuacji, co więcej - wciąż wpuszczano do środka klientów.

ycipk-85gquk

Supermarket został zbudowany w 2011 roku. Był nominowany do nagrody architektonicznej.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-85gquk

ycipk-85gquk
ycipk-85gquk