Trwa ładowanie...
d2tpb47

Zatrzymano podejrzanych o włamania do 30 mieszkań

Czterech mieszkańców Warszawy, podejrzanych o włamanie do ponad 30 mieszkań w województwach: mazowieckim, lubelskim, podlaskim i łódzkim, zatrzymała policja. Mężczyźni trafili do aresztu - poinformował rzecznik mazowieckiej policji Tadeusz Kaczmarek.

d2tpb47

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, włamywacze dostawali się do mieszkań po uszkodzeniu zamka specjalnie skonstruowanym urządzeniem. Zabierali pieniądze i wartościowe przedmioty: biżuterię i sprzęt elektroniczny. - Jeżeli w mieszkaniu znajdowały się kluczyki do samochodu, a pojazd był zaparkowany przed blokiem, również padał ich łupem - dodał Kaczmarek.

Ostatnich dwóch włamań przestępcy dokonali w Ostrołęce (Mazowieckie). Najpierw z jednego z mieszkań wynieśli sprzęt elektroniczny, m.in. laptopa, o wartości blisko 10 tys. zł, a po kilku godzinach, podczas włamania do innego domu ukradli komputer i aparat fotograficzny, o łącznej wartości 8 tys. zł.

Sprawcy, w wieku od 25 do 34 lat, zostali zatrzymani, gdy wychodzili z zajazdu w miejscowości Przyjmy w powiecie ostrowskim.

W trakcie przeszukania ich samochodów znaleziono dwa laptopy, aparat cyfrowy i inne przedmioty pochodzące z włamań do mieszkań w Ostrołęce. W ich mieszkaniach policjanci znaleźli także m.in. broń palną oraz mundur policyjny.

Mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

d2tpb47
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tpb47
Więcej tematów