Trwa ładowanie...
d3onlp0

Zatrzymano podejrzanego o skłusowanie łosia

W Lubelskiem zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o skłusowanie łosia - poinformowała w środę policja. W Polsce już drugi rok zwierzęta te są objęte moratorium ochronnym i nie wolno na nie polować.

Share
d3onlp0

Na terenie gminy Józefów policja zatrzymała we wtorek wieczorem mężczyznę, który ciągnikiem przewoził pozbawioną głowy tuszę łosia, a także miał dubeltówkę-samoróbkę i karabin mauser z lunetą - powiedział podinspektor Ryszard Morawski z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Upolowanym zwierzęciem była klempa - samica łosia. Jej tuszę o wadze ok. 200 kg przekazano kołu łowieckiemu, które jest gospodarzem terenu, gdzie zwierzę zostało odstrzelone.

Zatrzymany przez policję kierowca ciągnika - ponad 50-letni mieszkaniec gm. Józefów - przyznał się do nielegalnego posiadania broni oraz do skłusowania klempy.

W lasach administrowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie bytują, według marcowej inwentaryzacji, 352 łosie - podał naczelnik jej wydziału ds. łowiectwa, Leszek Walenda. (aka)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3onlp0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3onlp0
d3onlp0
Więcej tematów