Trwa ładowanie...
d203prv

Zatrzymano dżihadystę w Turcji. Chciał zestrzelić samolot wojskowy USA

Turecka policja oskarżyła członka tzw. Państwa Islamskiego o planowanie zestrzelenia amerykańskiego samolotu wojskowego w tureckiej bazie w Incirlik. Mężczyzna chciał użyć do tego drona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykański samolot wojskowy
Amerykański samolot wojskowy (Wikimedia Commons CC BY, Fot: USAF)
d203prv

Jak podał w czwartek dziennik "Hurriyet", do zatrzymania obywatela Rosji Renata Bakijewa doszło 13 dni temu w Adanie na południu Turcji. Według gazety, policja śledziła go od wielu miesięcy, ponieważ mężczyzna dwukrotnie nielegalnie przekroczył granicę syryjsko-turecką.

Siły bezpieczeństwa przeanalizowały wiadomości Bakijewa przesyłane za pośrednictwem aplikacji Telegram i są przekonane, że Rosjanin planował za pomocą drona zestrzelić samolot amerykańskich sił powietrznych w bazie Incirlik. Amerykanie stacjonują w niej w ramach walki z ISIS.

Peszmergowie zestrzelili dron ISIS

Według tureckiej policji, mężczyzna chciał też zaatakować mniejszość religijną alawitów, którzy zamieszkują południową Turcję i Syrię. Alawitą jest prezydent Syrii Baszar Al-Asad.

d203prv

Jak pisze "Hurriyet", podczas przesłuchania Renat Bakijew przyznał się, że należy do ISIS. Dżihadyści wykorzystywali już przebudowane drony komercyjne do przenoszenia niewielkich materiałów wybuchowych.

d203prv

Podziel się opinią

Share

d203prv

d203prv
Więcej tematów