Trwa ładowanie...
d316uvf

Zatrzymani ws. mafii lekowej usłyszeli zarzuty

Pięciu zatrzymanym postawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz naruszenia zakazu sprzedaży produktów leczniczych z apteki do hurtowni farmaceutycznej. Oskarżonym grozi do 8 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymani mieli nielegalnie sprzedawać leki z Polski za granicę (CBA)
d316uvf

Według śledczych, pięciu oskarżonych, którzy są właścicielami przedsiębiorstw prowadzących apteki, działali w zorganizowanej grupie przestępczej nielegalnie handlującej lekami na zasadzie tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji. - Z powiązanych z nimi aptek, na rzecz wskazanej grupy przestępczej, zbywane były w dużych ilościach produkty lecznicze - tłumaczy Temistokles Brodowski z CBA.

Jak podaje prokuratura, leki, które trafiły do hurtowni, były wywożone z Polski. W latach 2017-2018 w ramach procederu z polskich aptek wywieziono medykamenty o łącznej wartości 16 mln zł. Były to w większości leki o niskiej dostępności, m.in. przeciwnowotworowe, przeciwzakrzepowe, przeciwpsychotyczne oraz przeciwzapalne. Za granicą sprzedawano je drożej niż w Polsce.

d316uvf

Oskarżeni zostali Adam W, Adam F., Adam K, Sebastian J. i Maria K.-P. Jak informuje Prokuratura Krajowa, wobec podejrzanych zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, w tym wobec Adama W. w kwocie 50 tysięcy złotych, Adama F. w kwocie 10 tysięcy złotych, Adama K. 30 tysięcy złotych, Sebastiana J. w kwocie 50 tysięcy złotych oraz Marii K.-P. w kwocie 40 tysięcy złotych. Wcześniej w związku ze sprawą zatrzymano 11 osób.

Zobacz także: Stanowcza deklaracja wicepremiera ws. matur. Gowin uspokaja uczniów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d316uvf

Podziel się opinią

Share

d316uvf

d316uvf
Więcej tematów