WP

Zatrucie podczas kolonii w Poddąbiu. 11 dzieci w szpitalu, kontrola Sanepidu

11 kolonistów z ośrodka wypoczynkowego w Poddąbiu trafiło do szpitala z objawami zatrucia. Sprawę bada słupski Sanepid, który ma ustalić okoliczności zdarzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do szpitala trafiło 11 dzieci
Do szpitala trafiło 11 dzieci (123RF)
WP

Jak podaje "Głos Pomorza", kilkanaścioro dzieci trafiło do szpitala w poniedziałek wieczorem z wymiotami, gorączką i biegunką. Karetki zabrały ich z ośrodka wypoczynkowego w Poddąbiu, gdzie spędzały kolonie. - Mają objawy zatrucia. Pacjenci uskarżali się też na ból brzucha - podaje Monika Zacharzewska, rzecznik szpitala wojewódzkiego w Słupsku.

Do akcji wkroczył słupski Sanepid, którego zadaniem będzie ustalić, czy doszło do zatrucie pokarmowe, czy może do infekcji wirusowej. - Niczego nie można wykluczyć. Objawy są typowe dla rotawirusa, ale będziemy też szukać w kierunku zatrucia - mówi Włodzimierz Sławny Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupsku i Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w rozmowie z "Głosem Pomorza".

O tym, że dzieci są w złym stanie poinformowała Sanepid pielęgniarka z ośordka kolonijnego. Na 112 dzwonili również rodzice. Obecnie trwa pobieranie próbek do badań z posiłków i wody. Sanepid ma również pobrać wymazy z rąk personelu kuchennego, który obsługiwał stołówkę. Posiłki tam spożywało około 380 osób z różnych kolonii z różnych części kraju.

WP

ZOBACZ WIDEO: Policjanci i strażacy uratowali orła z Zalewu Wiślanego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Głos Pomorza"

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP