Qaqwqwrqw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zatonął statek z ponad 450 osobami na pokładzie

W Chinach na rzece Jangcy zatonął statek pasażerski z 452 osobami na pokładzie - podały państwowe media, informując jednocześnie o pięciu ofiarach śmiertelnych katastrofy. Do tej pory uratowano 12 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatonął statek z ponad 450 osobami na pokładzie
(Twitter)
Qaqwqwrqw

Na miejscu trwa akcja ratunkowa, w której uczestniczy ponad 50 statków i 3 tys. osób. Siedem osób miało samodzielnie dostać się na brzeg po czym zaalarmować o katastrofie służby ratunkowe.

Do zdarzenia doszło w prowincji Hebei na wschodzie kraju. W miejscu, w którym statek zatonął, woda ma 15 metrów głębokości. Jednostka płynęła z miasta Nankin do Czungcing w środkowej części Chin. O udzielenie pilnej pomocy potrzebującym zaapelował prezydent kraju Xi Jinping. Na miejsce udał się natomiast szef rządu Li Keqiang, aby osobiście nadzorować akcję ratunkową.

Qaqwqwrqw

Państwowa agencja Xinhua dodaje, że wśród uratowanych są kapitan i główny inżynier. Z ich relacji wynika, że po tym jak doszło do nagłego załamania pogody statek zaczął szybko nabierać wody. Agencja zwraca uwagę, że wieczorem akcję ratunkową utrudniała zła pogoda - w okolicy, w której doszło do katastrofy przechodził cyklon. To właśnie silny wiatr i mocne opady deszczu miały doprowadzić do katastrofy. Gazeta "Dziennik Ludowy" podaje, że jednostka zatonęła w ciągu dwóch minut.

Na pokładzie statku znajdowało się 405 pasażerów i 47 członków załogi. Większość pasażerów to osoby starsze - w wieku od 50 do 80 lat. Według CCTV statek był przystosowany do przewożenia maksymalnie 535 ludzi.

Historia najsłynniejszego statku w historii

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw