Trwa ładowanie...
d2f2esn

Zastrzelono właściciela irańskiej prywatnej telewizji. Był sądzony za antyirańską propagandę

W Stambule zamordowano założyciela i szefa Gem TV, do której należy m.in. 17 perskojęzycznych kanałów telewizyjnych. Według korespondenta BBC śmierć Saida Karimiana może mieć związek z procesem o rozpowszechnianie antyirańskiej propagandy.
Share
Zastrzelono właściciela irańskiej prywatnej telewizji. Był sądzony za antyirańską propagandę
Źródło: AFP, Fot: BULENT KILIC
d2f2esn

O zamachu na jego życie poinformowało w niedzielę BBC. Saida Karimiana oraz pochodzącego z Kuwejtu współpracownika zastrzelono w biznesowej dzielnicy Maslak. Turecka policja znalazła spalony samochód, z którego oddano strzały do mężczyzn.

Trwa śledztwo, ale nie jest jasne, kto stał za morderstwem ani jakie miał motywy. Według korespondenta BBC, pojawiają się podejrzenia, że za atakiem mógł stać irański wywiad. Said Karimian został wcześniej zaocznie skazany na 6 lat więzienia za rozpowszechnianie antyirańskiej propagandy.

Gem TV podkłada dubbing do zagranicznych i zachodnich programów telewizyjnych, a następnie emituje je w Iranie. Grupa Gem została założona w Londynie, a następnie otworzyła oddział w Dubaju. Do grupy należy 17 perskojęzycznych kanałów, a także kanał w językach kurdyjskim, azerskim i arabskim.

d2f2esn

Podziel się opinią

Share
d2f2esn
d2f2esn
Więcej tematów