Trwa ładowanie...

Zastrzelono właściciela irańskiej prywatnej telewizji. Był sądzony za antyirańską propagandę

W Stambule zamordowano założyciela i szefa Gem TV, do której należy m.in. 17 perskojęzycznych kanałów telewizyjnych. Według korespondenta BBC śmierć Saida Karimiana może mieć związek z procesem o rozpowszechnianie antyirańskiej propagandy.

Zastrzelono właściciela irańskiej prywatnej telewizji. Był sądzony za antyirańską propagandęŹródło: AFP, fot: BULENT KILIC
dkxzfry
dkxzfry

O zamachu na jego życie poinformowało w niedzielę BBC. Saida Karimiana oraz pochodzącego z Kuwejtu współpracownika zastrzelono w biznesowej dzielnicy Maslak. Turecka policja znalazła spalony samochód, z którego oddano strzały do mężczyzn.

Trwa śledztwo, ale nie jest jasne, kto stał za morderstwem ani jakie miał motywy. Według korespondenta BBC, pojawiają się podejrzenia, że za atakiem mógł stać irański wywiad. Said Karimian został wcześniej zaocznie skazany na 6 lat więzienia za rozpowszechnianie antyirańskiej propagandy.

Gem TV podkłada dubbing do zagranicznych i zachodnich programów telewizyjnych, a następnie emituje je w Iranie. Grupa Gem została założona w Londynie, a następnie otworzyła oddział w Dubaju. Do grupy należy 17 perskojęzycznych kanałów, a także kanał w językach kurdyjskim, azerskim i arabskim.

dkxzfry
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkxzfry
Więcej tematów