placeholder_3mdkqp

Zastąpiła Rafała Trzaskowskiego w Sejmie. Ma majątek warty prawie 4 mln

Posłanka Platformy Obywatelskiej Jagna Marczułajtis – Walczak, która w Sejmie zastąpiła Rafała Trzaskowskiego opublikowała swoje oświadczenie majątkowe. Wynika z niego, że łącznie z oszczędnościami posiada majątek warty 3,8 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak zastąpiła w Sejmie Rafała Trzaskowskiego
Posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak zastąpiła w Sejmie Rafała Trzaskowskiego (East News, Fot: kkatny)
placeholder_3mdkqp

Jagna Marczułajtis – Walczak, to była snowboardzistka, trzykrotna uczestniczka Igrzyska Olimpijskich. W przeszłości zasiadała już w Sejmie VII kadencji.
Od 21 listopada na Wiejskiej jest ponownie. A to dlatego, że objęła mandat po Rafale Trzaskowskim, który w I turze wyborów samorządowych został prezydentem stolicy. Zarówno Trzaskowski jak i Marczułajtis startowali w wyborach do Sejmu w 2015 roku z okręgu nr 13. Obejmował on: miasto Kraków oraz powiaty: krakowski, miechowski i olkuski. Snowboardzistka była pierwszym kandydatem na liście, spośród tych, którzy nie dostali się na Wiejską, a jednocześnie mieli największą liczbę głosów. Zdobyła ich wówczas aż 6899.

Sejm.gov.pl
Podziel się

Tak jak każdy parlamentarzysta musiała opublikować oświadczenie majątkowe. Jak z niego wynika, zgromadziła 414 tys. zł oszczędności. A także ma trzy domy warte w sumie 2,8 mln zł. Pierwszy z nich ma 168 m.kw.; kolejny 71,23 m.kw. a ostatni podobnie – 71,23 m.kw. Jest również właścicielką działki o pow. blisko 11 arów. Wyceniła ją na 490 tys. zł.

placeholder_3mdkqp

Zobacz także: Arłukowicz: PiS zlekceważył aferę w KNF. Komisja śledcza jest kwestią czasu.

W porównaniu do oświadczenia majątkowego składanego na koniec ubiegłej kadencji w 2015 roku, w majątku posłanki nastąpiły spore zmiany. Trzy lata temu miała 9 tys. zł i 10 tys. euro oszczędności. Posiadała jeden dom o powierzchni 220 m.kw. Jego wartość szacowała na 2,5 mln zł. Miała również trzy działki wyceniane łącznie na 1,9 mln zł. W jej garażu stała Skoda Octavia – z 2009 roku.

Jednak co ciekawe, trzy lata temu wykazywała dość duże zadłużenie w bankach.177 tys. franków szwajcarskich kredytu hipotecznego do spłaty, 121 tys. zł kredytu restrukturyzacyjnego oraz 71 tys. Trzy lata później po kredytach nie ma już śladu.

placeholder_3mdkqp

Przypomnijmy, Jagna Marczułajtis w 2006 roku założyła szkołę narciarstwa i snowboardu pod nazwą Szkoła Jagny Marczułajtis w Stacji Narciarskiej Witów-Ski w Witowie. Później wraz z mężem zaczęła prowadzić ośrodek pod nazwą Wioska Jagny. Obecnie to jej mąż Andrzej Walczak prowadzi działalność gospodarczą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
placeholder_3mdkqp
placeholder_3mdkqp