Trwa ładowanie...

Zastąpiła Rafała Trzaskowskiego w Sejmie. Ma majątek warty prawie 4 mln

Posłanka Platformy Obywatelskiej Jagna Marczułajtis – Walczak, która w Sejmie zastąpiła Rafała Trzaskowskiego opublikowała swoje oświadczenie majątkowe. Wynika z niego, że łącznie z oszczędnościami posiada majątek warty 3,8 mln zł.

Zastąpiła Rafała Trzaskowskiego w Sejmie. Ma majątek warty prawie 4 mlnŹródło: East News, fot: kkatny
d3jyz0w
d3jyz0w

Jagna Marczułajtis – Walczak, to była snowboardzistka, trzykrotna uczestniczka Igrzyska Olimpijskich. W przeszłości zasiadała już w Sejmie VII kadencji.
Od 21 listopada na Wiejskiej jest ponownie. A to dlatego, że objęła mandat po Rafale Trzaskowskim, który w I turze wyborów samorządowych został prezydentem stolicy. Zarówno Trzaskowski jak i Marczułajtis startowali w wyborach do Sejmu w 2015 roku z okręgu nr 13. Obejmował on: miasto Kraków oraz powiaty: krakowski, miechowski i olkuski. Snowboardzistka była pierwszym kandydatem na liście, spośród tych, którzy nie dostali się na Wiejską, a jednocześnie mieli największą liczbę głosów. Zdobyła ich wówczas aż 6899.

Sejm.gov.pl
Źródło: Sejm.gov.pl, fot: sejm.gov.pl

Tak jak każdy parlamentarzysta musiała opublikować oświadczenie majątkowe. Jak z niego wynika, zgromadziła 414 tys. zł oszczędności. A także ma trzy domy warte w sumie 2,8 mln zł. Pierwszy z nich ma 168 m.kw.; kolejny 71,23 m.kw. a ostatni podobnie – 71,23 m.kw. Jest również właścicielką działki o pow. blisko 11 arów. Wyceniła ją na 490 tys. zł.

Zobacz także: Arłukowicz: PiS zlekceważył aferę w KNF. Komisja śledcza jest kwestią czasu.

W porównaniu do oświadczenia majątkowego składanego na koniec ubiegłej kadencji w 2015 roku, w majątku posłanki nastąpiły spore zmiany. Trzy lata temu miała 9 tys. zł i 10 tys. euro oszczędności. Posiadała jeden dom o powierzchni 220 m.kw. Jego wartość szacowała na 2,5 mln zł. Miała również trzy działki wyceniane łącznie na 1,9 mln zł. W jej garażu stała Skoda Octavia – z 2009 roku.

d3jyz0w

Jednak co ciekawe, trzy lata temu wykazywała dość duże zadłużenie w bankach.177 tys. franków szwajcarskich kredytu hipotecznego do spłaty, 121 tys. zł kredytu restrukturyzacyjnego oraz 71 tys. Trzy lata później po kredytach nie ma już śladu.

Przypomnijmy, Jagna Marczułajtis w 2006 roku założyła szkołę narciarstwa i snowboardu pod nazwą Szkoła Jagny Marczułajtis w Stacji Narciarskiej Witów-Ski w Witowie. Później wraz z mężem zaczęła prowadzić ośrodek pod nazwą Wioska Jagny. Obecnie to jej mąż Andrzej Walczak prowadzi działalność gospodarczą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Chcesz sprezentować bliskiej Ci osobie porządny zegarek, ale obawiasz się o budżet? Wejdź na stronę Time Trend kod rabatowy i pobierz jedną ze zniżek.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas kupując produkty naszych partnerów po kliknięciu w linki zamieszczone w tekście.

d3jyz0w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jyz0w
Więcej tematów