Trwa ładowanie...

"Zasłynął" zwolnieniem geja z TVP. Właśnie stracił stołek

Dotychczasowy szef Agencji Kreacji, Oprawy i Reklamy TVP Piotr Kania pożegnał się ze stanowiskiem. W ostatnich tygodniach "zasłynął" zwolnieniem jednego z pracowników, który jest gejem.

Share
"Zasłynął" zwolnieniem geja z TVP. Właśnie stracił stołek
Źródło: Archiwum prywatne
d2narvn

Na czele agencji Kania stał od grudnia ub. roku. Kilka tygodni temu wybuchł skandal. Jakub Kwieciński twierdził, że zwolnienie go z TVP było pokierowane homofobicznymi pobudkami. Jak się potem okazało, dyrektor przydzielił jego obowiązki firmie zarejestrowanej na narzeczoną brata.

d2narvn

Kania został odwołany ze stanowiska w ubiegłym tygodniu. Oficjalnie, jak podają Wirtualne Media, decyzja ma mieć związek z ubiegłotygodniową konferencją ramówkową Telewizji Polskiej. Kania był jedną z osób odpowiedzialnych za oprawę widowiska.

- Zmiana wynika z dostosowywania struktur spółki do wprowadzanej reformy strukturalnej - dodaje centrum informacji TVP.

Kania pozostaje w TVP jako szeregowy pracownik agencji oprawy. Jego obowiązki przejęła Katarzyna Adamiak-Sroczyńska. Pracę w Telewizji Polskiej rozpoczęła w lutym 2017 roku jako kierownik redakcji "Pytania na śniadanie". Od sierpnia do grudnia 2015 roku była dyrektorem biura prasowego Kancelarii Prezydenta. Zastąpił ją Marek Magierowski.

Agencja Kreacji, Oprawy i Reklamy zajmuje się produkcją oprawy dla wszystkich anten Telewizji Polskiej - głównych i tematycznych.

Zobacz także: Adam Bodnar: "Na naszych oczach zmienił nam ustrój państwa"

d2narvn

Podziel się opinią

Share
d2narvn
d2narvn
Więcej tematów