Trwa ładowanie...

Zaskakujący wynik PSL. Strach nawet w Platformie

Zaskakująco duże wzmocnienie ludowców w sejmikach wywołuje strach nawet w PO - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Zaskakujący wynik PSL. Strach nawet w PlatformieŹródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d22ml9s
d22ml9s

Spływające z całej Polski dane, wbrew sondażowym wynikom badania exit poll opublikowanych w niedzielny wieczór, pokazują, że to PSL, a nie PiS wygrywa w wielu sejmikach. Tak jest m.in. w województwach opolskim i kujawsko-pomorskim. Gazeta zwraca uwagę, że najbardziej szokuje skala zysków ludowców - na Kujawach zwiększyli swój stan posiadania dwukrotnie, zaś na Opolszczyźnie czterokrotnie.

PSL przekonuje, że wynik wywalczyli ciężką pracą. Trudno w to uwierzyć lokalnym rywalom. Twierdzą oni, że ludowcom pomogła karta do głosowania w formie książeczki, w której jako pierwsza znajdowała się lista PSL. Przyznają to nawet sami politycy tej partii. Eugeniusz Kłopotek nie ukrywał w rozmowie z WP.PL, że pierwsze miejsce na listach wyborczych, przy wielostronicowych kartach do głosowania, wpłynęło na wynik wyborczy ludowców. - Myślę, że jakiś niewielki wpływ to miało. Dla niektórych osób cała ordynacja i system głosowania nie były zrozumiałe - mówił nam poseł.

Wynik PSL niepokoi nawet PO. W partii słychać głosy o konieczności powtórzenia wyborów, gdyż "ludowcy nie powinni mieć więcej, niż im się należy". Oczywiście oficjalnie w Platformie nikt tego nie powie - konkluduje "Rz".

Zobacz również:

Źródło: "Rzeczpospolita", WP.PL

d22ml9s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22ml9s
Więcej tematów