Trwa ładowanie...
d42lohq

Zaskakujące wyznanie papieża. "Chodziłem tam co tydzień"

Papież Franciszek wyznał, że prawie 40 lat temu chodził do psychoanalityka. Papież powiedział, że trwało to przez pół roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To był dla mnie trudny okres - powiedział Papież Franciszek.
To był dla mnie trudny okres - powiedział Papież Franciszek. (PAP)
d42lohq

Papież opowiedział o tym w książce, która ma się ukazać niebawem we Francji i jest zapisem rozmów, jakie przeprowadził z nim socjolog Dominique Wolton. Franciszek wyznał, że poddał się psychoanalizie, kiedy miał 42 lata.

- Bardzo mi pomogła w tamtym momencie życia, w którym potrzebowałem skonsultować się, by wyjaśnić pewne rzeczy - podkreślił. Wyjaśnił, że spotkania odbywały się co tydzień.

Zobacz też: Coraz więcej mszy w Telewizji Polskiej

Wolton przypomina, że sześć lat przed wizytami u psychoanalityka ksiądz Jorge Bergoglio został w wieku 36 lat przełożonym jezuitów w Argentynie. W innych wypowiedział papież mówił, że był to dla niego bardzo trudny okres.

d42lohq

Na łamach 400-stronicowej książki Franciszek mówiąc o swym pontyfikacie wyjaśnił, że nie jest "profesorem", ale "duszpasterzem". - Nigdy nie sądziłem, że skończę w tej klatce, ale wewnętrznie pozostaję wolny - dodał.

W rozmowie poruszył też temat migracji. - Europa w obecnym momencie boi się, zamyka się, zamyka, zamyka - stwierdził papież.

Wywiad-rzeka nosi tytuł "Papież Franciszek: spotkania z Dominique Woltonem; polityka i społeczeństwo". Informują o niej włoscy i zagraniczni watykaniści. Francuski badacz spotkał się z papieżem kilkanaście razy. Książka trafi na półki we francuskich księgarniach 6 września.

d42lohq

Podziel się opinią

Share
d42lohq
d42lohq
Więcej tematów