Trwa ładowanie...

Zaskakujące wyznanie papieża. "Chodziłem tam co tydzień"

Papież Franciszek wyznał, że prawie 40 lat temu chodził do psychoanalityka. Papież powiedział, że trwało to przez pół roku.

Zaskakujące wyznanie papieża. "Chodziłem tam co tydzień"Źródło: PAP
d2ushle
d2ushle

Papież opowiedział o tym w książce, która ma się ukazać niebawem we Francji i jest zapisem rozmów, jakie przeprowadził z nim socjolog Dominique Wolton. Franciszek wyznał, że poddał się psychoanalizie, kiedy miał 42 lata.

- Bardzo mi pomogła w tamtym momencie życia, w którym potrzebowałem skonsultować się, by wyjaśnić pewne rzeczy - podkreślił. Wyjaśnił, że spotkania odbywały się co tydzień.

Zobacz też: Coraz więcej mszy w Telewizji Polskiej

Wolton przypomina, że sześć lat przed wizytami u psychoanalityka ksiądz Jorge Bergoglio został w wieku 36 lat przełożonym jezuitów w Argentynie. W innych wypowiedział papież mówił, że był to dla niego bardzo trudny okres.

d2ushle

Na łamach 400-stronicowej książki Franciszek mówiąc o swym pontyfikacie wyjaśnił, że nie jest "profesorem", ale "duszpasterzem". - Nigdy nie sądziłem, że skończę w tej klatce, ale wewnętrznie pozostaję wolny - dodał.

W rozmowie poruszył też temat migracji. - Europa w obecnym momencie boi się, zamyka się, zamyka, zamyka - stwierdził papież.

Wywiad-rzeka nosi tytuł "Papież Franciszek: spotkania z Dominique Woltonem; polityka i społeczeństwo". Informują o niej włoscy i zagraniczni watykaniści. Francuski badacz spotkał się z papieżem kilkanaście razy. Książka trafi na półki we francuskich księgarniach 6 września.

d2ushle
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ushle
Więcej tematów