Trwa ładowanie...
22-11-2014 17:05

Zaskakujące słowa: Polacy chcą zwrotu Wilna

Antypolska propaganda rosyjskiego deputowanego partii komunistycznej. Wadim Sołowiow powiedział w rosyjskiej telewizji "Deszcz", że tydzień temu w Polsce odbyły się masowe demonstracje, podczas których domagano się zwrotu Wileńszczyzny.

Zaskakujące słowa: Polacy chcą zwrotu WilnaŹródło: PAP, fot: Jerzy Undro
d1ela7p
d1ela7p

Rosyjski deputowany odniósł się w ten sposób do niedawnej wypowiedzi prezydent Litwy, która ostro skrytykował Rosję i Władimira Putina. Dalia Grybauskaite nazwała Rosję "państwem terrorystycznym". W Moskwie odezwały się głosy oburzenia, a niektórzy politycy proponowali nawet zerwanie stosunków dyplomatycznych z Litwą.

Komentując te wydarzenia, Wadim Sołowiow mówił, że Litwini, atakując Rosję, chcą przypodobać się Amerykanom, bo tylko Waszyngton może powstrzymać Polaków przed wysuwaniem roszczeń zwrotu Wileńszczyzny.

- W Polsce tydzień temu odbywały się masowe demonstracje z żądaniem zwrotu Wilna” - powiedział w telewizji "Deszcz" Sołowiow. Dodał, że "dziś wyszło 50 tysięcy, jutro wyjdzie milion osób, a pojutrze polski rząd wysunie pretensje terytorialne". Wypowiedź deputowanego nie została sprostowana przez prowadzącego program.

Zobacz też: Rosyjska armia rośnie w siłę
d1ela7p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ela7p
Więcej tematów