Trwa ładowanie...
przemyt ludzi

Zarzuty wobec mieszkańców Mazowsza. Mieli przemycać Czeczenów

Czterech mieszkańców Mazowsza i 35-letni Czeczen zostali oskarżeni o przemyt ludzi. Członkom grupy przestępczej grozi od roku do 10 lat więzienia.
Share
Zarzuty wobec mieszkańców Mazowsza. Mieli przemycać Czeczenów
Źródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
d3offfw

Irena Skuliniec, rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, poinformowała w środę, że do sądu został skierowany akt oskarżenia wobec pięciu osób. Zarzuty usłyszało czterech mieszkańców Polski i Czeczen, który miałby kierować grupą.

Jak informują śledczy, za pośrednictwem oskarżonych na przełomie 2014 i 2015 roku polsko-niemiecką granicę nielegalnie przekroczyło co najmniej 30 osób.

- Z usług grupy korzystali Czeczeni, którzy wjeżdżając do Polski deklarowali chęć uzyskania w naszym kraju ochrony międzynarodowej. Śledczy ustalili, że oskarżeni zorganizowali nielegalny wyjazd z Polski co najmniej trzydziestu cudzoziemcom – powiedziała Skuleniec.

d3offfw

Grupa działała na terenie woj. lubuskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Cudzoziemców za pieniądze przewoziła samochodami.

Śledztwo w sprawie prowadził Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, który wpadł na trop przestępczej działalności grupy. Akt oskarżenia przeciwko niej do sądu skierował natomiast poznański Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

d3offfw

Podziel się opinią

Share
d3offfw
d3offfw
Więcej tematów