Trwa ładowanie...
d21pzfi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zarząd krajowy PO rozwiązał struktury partii w Lubuskiem i w Zielonej Górze

• Władze partii wprowadziły tam zarządy komisaryczne
• Funkcję komisarza powierzono senatorowi Waldemarowi Sługockiemu
• O zmianach poinformował sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zarząd krajowy PO rozwiązał struktury partii w Lubuskiem i w Zielonej Górze
(WP)
d21pzfi

Gawłowski przypomniał, że kilka tygodni temu powołany został zespół, który przeprowadził audyt struktur lubuskich. - Sytuacja w Lubuskiem jest o tyle dodatkowo skomplikowana, że wcześniej przewodnicząca regionu Bożenna Bukiewicz złożyła rezygnację z szefowania strukturze. Dodatkowo jest pewien problem relacji gorzowsko-zielonogórskich - powiedział sekretarz PO.

Jak dodał, rozwiązanie struktur - regionalnej i powiatowej w Zielonej Górze ma uspokoić i uporządkować zaistniałą tam sytuację. Takie zadanie otrzymał od zarządu senator Sługocki. - Ma za zadanie zbudować dobre relacje, dać strukturom nową energię i doprowadzić do powrotu osób, które w ostatnim czasie odeszły z Platformy - zaznaczył Gawłowski.

Nieoficjalnie politycy Platformy wskazują na trwający od wielu miesięcy ostry konflikt w lubuskiej Platformie, którego efektem były m.in. problemy przy konstruowaniu list przed ubiegłorocznymi wyborami parlamentarnymi.

d21pzfi

Pod koniec lipca 2015 roku władze lubuskiej Platformy nie udzieliły rekomendacji do startu w wyborach trojgu posłom: Krystynie Sibińskiej, Bożenie Sławiak i Witoldowi Pahlowi, a Sługockiemu (posłowi w kadencji 2011-2015) zaproponowano kandydowanie do Senatu. Ostatecznie do Sejmu startowała i dostała się jedynie Sibińska.

W lutym z kierowania lubuską PO zrezygnowała jej wieloletnia szefowa, posłanka Bożenna Bukiewicz, która w Platformie uchodzi za bliską współpracowniczkę byłej premier Ewy Kopacz. Zgodnie ze statutem partii, jej obowiązki przejął najstarszy z wiceprzewodniczących regionu - poseł Stefan Niesiołowski.

45-letni Sługocki to m.in. były wiceminister w resortach: rozwoju regionalnego oraz infrastruktury i rozwoju. Jest stronnikiem szefa PO Grzegorza Schetyny.

d21pzfi

Podziel się opinią

Share

d21pzfi

d21pzfi
Więcej tematów