Trwa ładowanie...
d3ucsok

"Żartobliwy komentarz" kandydata. Zamieścił zdjęcie dzieci na tle swastyki

Michał Buchta, członek Zarządu Ruchu Autonomii Śląska i kandydat na radnego w Żorach, wywołał w sieci burzę, publikując w serwisie społecznościowym zdjęcie dzieci na tle flagi ze swastyką. Zdjęcie opatrzył podpisem "Niektóre dzieci od małego wiedzą w co należy wierzyć".

Share
d3ucsok

Sprawą zajęła się prokuratura. Zdjęcie zostało już usunięte z profilu. Michał Buchta tłumaczy, ze miało być tylko "żartobliwym komentarzem".

"Mój komentarz jest z przymrużeniem oka, tylko nie postawiłem na końcu emotki - to faktycznie mój błąd. To zdjęcie jest tak samo absurdalne, jak wypowiedź, do której się odnosiłem" - napisał Buchta.

Działacz RAŚ odnosił się do innego wpisu - na profilu Andrzeja Rocznioka ze Związku Ludności Narodowości Śląskiej. Roczniok komentował inne zdjęcie - zamieszczone przez kandydata RAŚ na prezydenta Świętochłowic Janusza Dubiela. Dubiel na zdjęciu występuje z dziećmi, które mają polskie barwy wymalowane na policzkach. "Nie przybiera się barw tego, który mnie zwalcza" - skomentował Roczniok.

d3ucsok

Michał Buchta tłumaczy, że zdjęcie pobrał z internetu i nie sądził, że niektórzy "potraktują je z pełną powagą". "Nie no, serio! Żyję 30 lat na świecie i nazizmu dotychczas nie propagowałem, nie propaguję i w przyszłości nie zamierzam propagować, wręcz przeciwnie" - napisał.

Ruch Autonomii Śląska wydał oświadczenie, w którym broni Michała Buchty: "Wyrwany z kontekstu komentarz naszego kolegi stał się dla naszych przeciwników okazją do poważnych, ale kompletnie nieprawdziwych oskarżeń wobec nas. Najwyraźniej niepewność przed wyborami wśród naszej konkurencji narasta".

d3ucsok

Podziel się opinią

Share
d3ucsok
d3ucsok
Więcej tematów