Trwa ładowanie...

Zapytano Rosjan, czym jest zdrada stanu. Nagranie krąży w sieci

Podczas sondy ulicznej przeprowadzonej w jednym z rosyjskich miast zapytano przechodniów, czym jest dla nich zdrada stanu. Takie były odpowiedzi.

Sonda uliczna w RosjiSonda uliczna w RosjiŹródło: Twitter
d432v52
d432v52

Fragment sondy opublikował na Twitterze ukraiński publicysta i doradca ministerstwa spraw wewnętrznych Ukrainy, Anton Geraszczenko.

- Dla mnie zdrada kraju jest jak efekt domina. Jeśli zdradziłeś kraj, zdradziłeś wszystkich - odpowiedział jeden z przechodniów.

- Zdrada ojczyzny, jakiekolwiek słowa zniewagi wobec kraju lub prezydenta, wobec narodowych wartości. Przeciwko narodowi - mówiła zapytana kobieta.

- Wyjechać do innego kraju jest wielką zdradą - taką tezę wygłosiła jedna z dziewczyn.

d432v52

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Potężny atak rakietowy z Gradów. Celem wagnerowcy

"To jest normalne?"

Kilka osób odniosło się także do osoby Maksima Galkina. Galkin jest rosyjskim komikiem, który wiele lat temu związał się z ikoną rosyjskiej muzyki, Ałłą Pugaczową. Para ma dzieci, które urodziła surogatka.

Galkin otwarcie krytykował rosyjskie władze za rozpoczęcie inwazji na Ukrainę. Mężczyzna wyjechał z Rosji w marcu 2022 roku. Został uznany przez rosyjskie władze za "zagranicznego agenta". Zabroniono mu powrotu do Rosji.

Maksim Galkin głośno wypowiadał się na temat masakry w Buczy, czy unicestwieniu Mariupola. Mężczyzna krytykował także rosyjskie prawo zabraniające "propagandy LGBT". W Rosji panuje przekonanie, że związek wokalisty z Ałłą Pugaczową był ustawiony, w celu wypromowania artysty i ukrycia jego orientacji seksualnej. Dzisiaj Galkin traktowany jest jako persona non grata.

d432v52

- Jak Galkin, zarobił tu tyle pieniędzy, zbudował taki dom i wypowiada się tak źle o kraju, w którym żył, który go błogosławił. To jest normalne? - opowiedziała zapytana w sondzie kobieta.

Dwie kobiety odniosły się do jeszcze innych kwestii. - Uważam, że osoby, które otrzymują wypłaty od innych krajów, które są dla nas wrogie. To jest zdradzieckie - powiedziała jedna z nich.

- Zdrajcami są ci, którzy mówią źle o naszym kraju, o naszym prezydencie. Uważam, że to złe - dodała inna.

Czytaj także:

d432v52
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d432v52
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d432v52
Więcej tematów