Trwa ładowanie...
d2nxa8f

Żandarmeria Wojskowa: troje uczestników kolizji w Lubiczu zwolnionych do domu

Troje uczestników kolizji drogowej, do której doszło w środę w Lubiczu koło Torunia, po konsultacjach w szpitalu i zaopatrzeniu medycznym, zostało zwolnionych do domu - poinformowała w czwartek Żandarmeria Wojskowa. W kolizji ośmiu pojazdów uczestniczyły między innymi dwa należące do ŻW.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żandarmeria Wojskowa: troje uczestników kolizji w Lubiczu zwolnionych do domu
(PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d2nxa8f

Jak podano w komunikacie, do kolizji pojazdów, w tym auta wiozącego szefa MON Antoniego Macierewicza, doszło ok. godziny 17.46 na drodze krajowej nr 10.

"Na podstawie zebranych informacji ustalono, że w kolizji brały udział dwa pojazdy ŻW marki BMW oraz 6 pojazdów cywilnych. W jednym z pojazdów przebywał minister obrony narodowej Antonii Macierewicz, który zaraz po zdarzeniu udał się innym pojazdem do Warszawy. Troje uczestników kolizji drogowej, po konsultacjach w szpitalu i zaopatrzeniu medycznym, zostało zwolnionych" - poinformowano w komunikacie.

Obecnie jest ustalany dokładny przebieg zdarzenia. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu Wydział ds. wojskowych.

d2nxa8f

Jak poinformował zastępca prokuratora okręgowego ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu mjr Wojciech Skrzypek, na miejscu kolizji czynności prowadziła policja. Przybyli także prokuratorzy oraz żandarmi.

- Prowadzone czynności miały na celu określenie okoliczności zdarzenia. Co do kwalifikacji prawnej czynu oraz dalszych kroków w tej sprawie, decyzja zostanie podjęta po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego - dodał prokurator.

d2nxa8f

Podziel się opinią

Share

d2nxa8f

d2nxa8f
Więcej tematów