Trwa ładowanie...
d14hc9p
"Zamieniali" wraki w luksusowe auta. Wpadka oszustów z Krakowa

"Zamieniali" wraki w luksusowe auta. Wpadka oszustów z Krakowa

Małopolska policja zatrzymała dwóch oszustów, którzy sprzedawali w Polsce luksusowe auta, kradzione w Europie Zachodniej. Mężczyźni oferowali samochody z prawdziwymi dokumentami, ale należącymi do innych pojazdów, które zezłomowano ze względu na stan techniczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d14hc9p

- Zatrzymani 34-latkowie kupowali za granicą tanie, uszkodzone auta, które następnie „po cichu” złomowali. Dokumenty pozostałe po wrakach służyły do legalizacji samochodów kradzionych. Te były oczywiście warte dużo więcej - tak mechanizm oszustwa wyjaśnia Wirtualnej Polsce Elżbieta Znachowska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Kryminalni w Krakowie i okolicy odkryli garaże, gdzie trzymano samochody przed sprzedażą. Odzyskano trzy auta o łącznej wartości ponad 200 tys. złotych oraz wiele części samochodowych.

- Wszystko wskazuje na to, że kradzionych samochodów, które zmieniły swojego właściciela na takich dokumentach, musiało być więcej. Ile, tego jeszcze nie wiemy - dodaje policjantka.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa oraz fałszowania dokumentów, za co grozi kara nawet pięciu lat więzienia. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

d14hc9p

Podziel się opinią

Share
d14hc9p
d14hc9p
Więcej tematów