Trwa ładowanie...
d1w1mba
ue
05-08-2002 18:09

Zamiast wiz - karty magnetyczne?

Gubernator okręgu kaliningradzkiego Władimir Jegorow uważa, że tranzyt z rosyjskiej enklawy do Rosji może odbywać się w przyszłości na podstawie kart magnetycznych.

d1w1mba

Z sugestią tą wystąpił w poniedziałek prezydent Litwy Valdas Adamkus. Propozycja strony litewskiej jest kompromisem w sprawie warunków przekraczania granicy kaliningradzkiej po wejściu Polski i Litwy do Unii Europejskiej.

Pomysł zakłada, że karty magnetyczne byłyby wielokrotnego użytku, a przekraczanie granicy byłoby za każdym razem rejestrowane przez komputer.

W ocenie gubernatora Kaliningradu, wprowadzenie kart wyeliminowałoby również częściowo rażące dla niektórych słowo "wiza", a jednocześnie pozwoliłoby na kontrolowanie ruchu granicznego.

Uważam to obecnie za najbardziej obiecującą metodę rozwiązania kwestii kaliningradzkiej - skomentował litewską propozycję Władimir Jegorow.

Polska oraz inne kraje kandydujące do Unii Europejskiej mają wprowadzić wizy dla mieszkańców Kaliningradu w 2003 roku, czyli jeszcze przed przystąpieniem do unijnej Piętnastki. Rosja uważa wprowadzenie wiz za rozwiązanie nie po przyjęcia. (mag)

d1w1mba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w1mba
Więcej tematów