Trwa ładowanie...
dzvotor
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zamiast wiatru w żagle - północnokoreański areszt

• 5-osobowa załoga rosyjskiego jachtu "Ełfin" została zatrzymana przez straż ochrony wybrzeża Korei Płn. podczas rejsu po Morzu Japońskim
• Jacht został odholowany do portu w Koson. Ambasada Rosji w Pjongjang podjęła działania wyjaśniające - podaje TASS
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamiast wiatru w żagle - północnokoreański areszt
(freeimages.com, Fot: Bruno Marques)
dzvotor

Jacht należący do klubu żeglarskiego we Władywostoku odbywał rejs na trasie z portu Pusan w Korei Płd. do Władywostoku. Zatrzymano go w odległości 80 mln od linii wybrzeża Korei Płn. pod zarzutem wtargnięcia w jej wyłączną strefę ekonomiczną.

W 1977 r. Korea Płn. wyznaczyła tę strefę na obszarze 200 mil morskich od swego wybrzeża.

Strefa ta jest obszarem międzynarodowym z pewnymi prawami zastrzeżonymi na rzecz państwa nadbrzeżnego (wyłączność eksploatacji zasobów żywych i nieożywionych, badań naukowych, ochrony środowiska i budowania sztucznych wysp oraz instalacji). Pozostałe państwa w wyłącznej strefie ekonomicznej korzystają poza tymi ograniczeniami z wolności morza pełnego, w tym wolności żeglugi morskiej.

dzvotor

Morze terytorialne Korei Płn. obejmuje, jak w przypadku innych państw, 12-milowy pas wód przybrzeżnych. Obowiązuje w nim prawodawstwo i władza Korei Płn.

Jacht "Ełfin" został odholowany do portu w Korei Płn., a członkowie załogi nie mają prawa go opuszczać. Kapitan został przewieziony do budynku straży ochrony wybrzeża - informuje TASS.

dzvotor

Podziel się opinią

Share

dzvotor

dzvotor
Więcej tematów