Trwa ładowanie...
d4lpczb

Zamach w Nicei. Władimir Putin złożył kondolencje w związku z zamachem w Nicei

• W zamachu w Nicei zginęły 84 osoby, w tym obywatelka Rosji
• Putin: porażające okrucieństwo i zbrodni
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (AFP, Fot: Alexander Zemlianichenko)
d4lpczb

Jako "okrutny i cyniczny" określił zamach w Nicei prezydent Rosji Władimir Putin w kondolencjach przesłanych prezydentowi Francji Francois Hollande'owi. Mieszkańcy Moskwy składają kwiaty pod ambasadą Francji. W zamachu zginęła też obywatelka Rosji.

O treści przesłanych przez prezydenta kondolencji poinformował dziennikarzy rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. "Porażające jest okrucieństwo i wyjątkowy cynizm tej zbrodni, dokonanej w dzień święta narodowego" - głosi telegram.

"Rosja jest solidarna z narodem Francji w tych trudnych dniach, w pełni podzielamy ból związany ze śmiercią wielu ofiar" - przekazał również rzecznik Kremla.

Jak podało rosyjskie MSZ, w zamachu zginęła obywatelka Federacji Rosyjskiej, a jej koleżanka została ranna. Nieznane jest miejsce pobytu jeszcze trzech Rosjan.

Pod budynkiem ambasady Francji w rosyjskiej stolicy pojawiły się kwiaty i świece, kilka osób zostawiło kartki z wyrazami poparcia. Na jednej z nich napisano: "Stay strong" (ang. bądźcie silni) - relacjonuje agencja RIA-Nowosti.

d4lpczb

Podziel się opinią

Share
d4lpczb
d4lpczb
Więcej tematów