Trwa ładowanie...

Zamach w Londynie był zaplanowany?

Jak podają brytyjskie media Khalid Masood przed zamachem w Londynie zrobił rekonesans. Takie doniesienia zaprzeczają wcześniejszym informacjom podawanym przez organy brytyjskiej policji, które utrzymywały, że działania terrorysty był spontaniczne.

Zamach w Londynie był zaplanowany?Źródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d3u8maq
d3u8maq

Brytyjskie media dotarły do danych GPS, które pochodzą z zainstalowanego w wypożyczonym przez Masooda samochodzie. Z zebranych informacji dotyczących lokalizacji wynika, że sprawca jechał przez Most Westminsterski i obok budynku parlamentu cztery dni przed przeprowadzeniem ataku.

Według mediów, 52-letni Khalid Masood okłamał swoja rodzinę, mówiąc, iż wybiera się w podróż do Arabii Saudyjskiej. A w rzeczywistości wynajął pokój nieopodal miejsca zamieszkania w Birmingham i tam przygotowywał się do zamachu. Jak podają media na Wyspach we wspomnianym pokoju miały zostać odnalezionie zdjęcia Mostu Westminsterskiego oraz szczegółowe mapy centrum miasta.

Noc przed zamachem Masood spędził w hotelu w Brighton na południu Anglii i jak powiedział menedżer ośrodka przyszły zamachowiec miał zachowywać się normalnie.

Policja jak dotąd nie odniosła się do medialnych rewelacji.

Do zamachu doszło 22 marca w Londynie. Khalid Masood wjechał samochodem w pieszych na Moście Westminsterskim. Nastepnie napastnik próbował wedrzeć się do siedziby parlamentu. W wyniku ataku zginęły cztery osoby, w tym sam sprawca, a 50 zostało rannych.

Źródło: RMF FM

d3u8maq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u8maq
Więcej tematów