Trwa ładowanie...
d2vbhe8
d2vbhe8

Zamach stanu w Turcji. Były dowódca sił powietrznych Akin Ozturk miał przyznać się do zaplanowania puczu

• Generał przyznał się prokuraturze do zaplanowania zamachu - podała państwowa agencja prasowa Anatolia
• Z kolei według prywatnej stacji radiowej Haberturk, Ozturk chciał zapobiec puczowi
• Według najnowszego bilansu w wyniku próby zamachu stanu zginęły 232 osoby
• Tureckie służby zatrzymały 7,5 tysiąca osób oraz ponad 700 sędziów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2vbhe8

Były dowódca tureckich sił powietrznych gen. Akin Ozturk przyznał się prokuraturze do zaplanowania zamachu stanu w TurcjiTurcji, którego próbę podjęto w ostatni weekend - podała państwowa agencja Anatolia. Dwóch prywatnych nadawców temu zaprzeczyło.

Państwowa agencja prasowa Anatolia, na którą powołują się agencja Associated Press i portal BBC News, poinformowała, że Ozturk, oskarżony o to, że był prowodyrem puczu, przyznał się do odegrania roli w tej nieudanej próbie zamachu stanu.

d2vbhe8

Anatolia powołuje się na zeznanie generała, który powiedział prokuratorom przesłuchującym go w Ankarze, że "działał z intencją przeprowadzenia zamachu stanu".

Przed zatrzymaniem Ozturk zaprzeczył w oświadczeniu, że był jakkolwiek zaangażowany w pucz; mówił wręcz, że działał na rzecz stłumienia puczu - informują AP i BBC News.

Ze zdjęć opublikowanych przez agencję Anatolia wynika, że generał mógł doznać obrażeń głowy oraz górnej części ciała - podaje BBC News. Wcześniej Anatolia informowała, że Ozturk jest jednym z 70 zatrzymanych generałów i admirałów. Do tej pory jedenastu z nich zostało aresztowanych - czytamy na stronach BBC News.

Tymczasem prywatni nadawcy, telewizja Haberturk i NTV, poinformowali, powołując się na zeznanie generała przed prokuratorami, że zaprzeczył on jakoby odegrał rolę w puczu. "Nie jestem kimś, kto zaplanował lub kierował próbą zamachu stanu, która została podjęta 15 lipca i nie wiem, kto to zrobił" - powiedział generał, cytowany przez telewizję NTV.

Według najnowszego bilansu w wyniku nieudanego puczu zginęły 232 osoby.

d2vbhe8

Podziel się opinią

Share

d2vbhe8

d2vbhe8
Więcej tematów