Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
16-10-2015 (00:26)

Zamach na szyitów w Arabii Saudyjskiej, co najmniej 5 zabitych

Napastnik uzbrojony w kałasznikowa zaatakował miejsce spotkań szyitów w mieście Saihat na wschodzie Arabii Saudyjskiej, zabijając co najmniej pięciu ludzi. Napastnik zginął w wymianie ognia z policją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamach na szyitów w Arabii Saudyjskiej, co najmniej 5 zabitych
(AFP, Fot: HASSAN AMMAR)
WP

Informację o ataku przekazała telewizja Al-Arabija, powołując się na saudyjskie siły bezpieczeństwa. Według tego źródła, pięć osób zostało rannych. Zatrzymano dwóch domniemanych wspólników zamachowca. Do zorganizowania zamachu przyznało się w internecie Państwo Islamskie (IS).

Dżihadyści z Państwa Islamskiego dokonali w ostatnich miesiącach kilku zamachów w Arabii Saudyjskiej. W sierpniu 15 osób zginęło w samobójczym zamachu na szyicki meczet w miejscowości Abha w prowincji Asir. W maju w miejscowości Al-Qudah w dokonanym przez dżihadystów zamachu zginęły 22 osoby. Państwo Islamskie od początku roku apeluje do swoich zwolenników o wysadzanie szyickich meczetów w Arabii Saudyjskiej.

Zobacz także: Nie żyje król Arabii Saudyjskiej Abd Allah

WP
WP
WP