WP
IAR

Zamach na szyicki meczet w Kuwejcie

Rośnie liczba ofiar zamachu na szyicki meczet w Kuwejcie. Według najnowszych danych zginęło 25 osób, a 202 odniosło rany. Stan wielu z nich jest krytyczny. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie. Do ataku terrorystycznego doszło w piątek również we Francji i w Tunezji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyźni reagują na atak bombowy w Kuwejcie
Mężczyźni reagują na atak bombowy w Kuwejcie (AFP, Fot: Yassed Al-Zayyat)
WP

Ładunek w meczecie zdetonował zamachowiec-samobójca. Z miejsca zdarzenia rannych odwożono do szpitali. Według świadków w momencie eksplozji do meczetu na piątkowe modlitwy przybyło około 2000 osób.

W ostatnim czasie terroryści z samozwańczego Państwa Islamskiego nasilili ataki na szyitów w krajach, gdzie mogą liczyć na poparcie ze strony sunnickich pobratymców. Do zamachów na szyickie meczety doszło w Arabii Saudyjskiej i Jemenie.

Szyici to główni przeciwnicy Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku.

WP

Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie. Terroryści opublikowali oświadczenie, w którym ujawnili nazwisko zamachowca-samobójcy. Cel zamachu - czyli szyicki meczet - nazwali w nim "świątynią odrzucających".

Szyici to główni przeciwnicy Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku. W ostatnim czasie terroryści z samozwańczego Państwa Islamskiego nasilili ataki na szyitów w krajach, gdzie mogą liczyć na poparcie ze strony sunnickich pobratymców. Do zamachów na szyickie meczety doszło w Arabii Saudyjskiej i Jemenie.

Polub WP Wiadomości
WP
WP