Trwa ładowanie...
d1z6xhg
IAR

Żałoba narodowa w Odessie

W Odessie ogłoszono trzydniową żałobę narodową. We wczorajszych starciach proukraińskich i prorosyjskich demonstrantów, w tym pożarze siedziby związków zawodowych, zginęło około 40 osób. Niemal 200 zostało rannych, z tego 25 jest w stanie ciężkim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żałoba narodowa w Odessie
(PAP/EPA, Fot: Sergey Gumenyuk)
d1z6xhg

Według gubernatora obwodu odeskiego Walentyna Nemyrowskiego, za tak dużą liczbę ofiar odpowiada milicja, która nie była w stanie zapobiec najpierw napadowi prorosyjskich bojowników na pokojową demonstrację kibiców i innych zwolenników jedności Ukrainy, a następnie krwawemu odwetowi tych ostatnich, którzy spalili dwa miasteczka namiotowe separatystów, a potem podpalili siedzibę związków zawodowych, do której uciekli zwolennicy Rosji.

"Wystarczyło nie handlować ojczyzną, sumieniem i być wiernym przysiędze złożonej narodowi Ukrainy” - napisał gubernator obwodu odeskiego w jednym z portali społecznościowych.

Tymczasem pełniący obowiązki mera Odessy Ołeh Bryndak apeluje do mieszkańców miasta o zachowanie spokoju i nie uleganie prowokacjom. Władze i milicja robią wszystko, aby zachować porządek w mieście.

d1z6xhg

Podziel się opinią

Share

d1z6xhg

d1z6xhg
Więcej tematów