Zalicz wojsko przez internet
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych (WSUS) z Poznania za pieniądze Ministerstwa Edukacji Narodowej zorganizowała internetowy kurs Przysposobienia Obronnego.
- Kurs może zaliczyć student każdej polskiej wyższej uczelni, o ile jego szkoła podpisze porozumienie z poznańską uczelnią - poinformował we wtorek płk dr Wiesław Korczyc, koordynator projektu.
Szkoły, które zdecydują się na współpracę, i ich studenci nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów.
- Dajemy możliwość nowoczesnego sposobu zdobywania wiedzy. Po przejściu naszego kursu student staje do klasycznego egzaminu i po zakwalifikowaniu do 6-tygodniowego przeszkolenia wakacyjnego w jednostce ma już uregulowany stosunek do służby wojskowej - powiedział na wtorkowej konferencji prasowej płk Korczyc.
Po ukończeniu pierwszego roku - studiów wyższych zawodowych lub jednolitych studiów magisterskich albo równorzędnych - studenci i studentki mogą na swój wniosek w pierwszym semestrze drugiego roku studiów zawodowych lub w drugim semestrze drugiego roku jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych odbyć kurs przysposobienia obronnego.
Student z uczelni, która będzie chciała skorzysta z oferty internetowego kursu, zarejestruje się na specjalnej platformie internetowej i będzie mógł za pośrednictwem internetu zapoznać się z treścią ośmiu wykładów, kilkudziesięciu ćwiczeń i konsultacji.
- Przy opracowywaniu kursu oparto się na obowiązującym podręczniku "Obrona narodowa w tworzeniu bezpieczeństwa III RP", a merytoryczne treści wzbogacono o szeroki wachlarz elementów multimedialnych. Dla lepszego zobrazowania przekazywanych treści zastosowano prawie sto ilustracji w technice audio i video oraz oryginalną muzykę - wyjaśnił płk Korczyc.
Zarejestrowani w portalu studenci mogą nawiązywać kontakt z wykładowcą, uzyskując odpowiedzi na zadawane pytania, mogą wymieniać poglądy i uwagi korzystając z forum, a wszelkie wątpliwości merytoryczne rozwiązywać z wykładowcą on-line. Wykładowca także ma możliwość monitorowania na bieżąco postępów swoich podopiecznych, zadawania im pytań, wyjaśniania wcześniej zgłoszonych problemów.
Ofertę współpracy WSUS w Poznaniu rozesłała kilka dni temu do 328 uczelni prywatnych i 110 państwowych w całym kraju.