Trwa ładowanie...
kłótnie

Zalali betonem wejście do domu sąsiadów. Rodziny kłócą się już od kilkudziesięciu lat

Starsze małżeństwo mieszkające w miejscowości Zwierzyniec (woj. lubelskie) od 30 lat jest skonfliktowane z sąsiadami. Rodzina mieszkająca tuż obok ich domu kłóci się z nimi o fragment posesji.

Share
Zalali betonem wejście do domu sąsiadów. Rodziny kłócą się już od kilkudziesięciu lat
Źródło: Facebook.com
d2x1n3a

W ostatnich dniach spór między rodzinami przybrał na sile. Sąsiedzi, określani przez "Dziennik Wschodni" jako rodzina B., zalali betonem schody, drzwi oraz okno do piwnicy w domu państwa Sitkowskich. Tym samym zmuszając ich do korzystania z drugiego wyjścia.

Wnuczka seniorów jest oburzona zachowaniem sąsiadów, ponieważ dziadkowie są schorowani i tego typu incydenty mocno odbijają się na ich zdrowiu. "Moi 90-letni dziadkowie u schyłku swojego życia doświadczają krzywdy, barbarzyństwa i bezprawia. Dziadek przeszedł zawał, babcia ma silne skoki ciśnienia i depresję. Jak można ich dodatkowo męczyć?" - powiedziała Magdalena Sitkowska w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

Rodzinie B. udało się doprowadzić do unieważnienia wyrok sądu, który przyznawał Sitkowskim drogę użyteczności publicznej przez posesję sąsiadów. Zgodnie z twierdzeniem rodziny B. seniorzy przez 10 lat z niej nie korzystali. Sitkowscy z kolei uważają, że zawsze byli właścicielami fragmentu zalanej betonem działki.

Sytuacja jest trudna do rozwiązania. "W sprawie tej działki odbyło się już tak wiele procesów, że mało kto za tą sprawą nadąża" - mówił burmistrz Jan Skiba w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim". Skonfliktowani sąsiedzi prawdopodobnie po raz kolejny spotkają się w sądzie, ponieważ może nie obejść się bez mediacji.

d2x1n3a

Podziel się opinią

Share
d2x1n3a
d2x1n3a
Więcej tematów