Trwa ładowanie...

Zakopane. Gigantyczna kolejka na Krupówkach

W niedzielę pomimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, na Krupówkach w Zakopanem została otwarta restauracja. Zaraz po otwarciu drzwi zajęte zostały wszystkie stoliki, a na deptaku ustawiła się długa kolejka oczekujących na wejście.
Share
Zakopane. Otwarta restauracja na Krupówkach.
Zakopane. Otwarta restauracja na Krupówkach.Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Momot
d3z2yyn

W niedzielę pomimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, na Krupówkach w Zakopanem została otwarta restauracja. Prezes firmy zarządzającej restauracją "Góraleczka" na Krupówkach powiedział przed otwarciem lokalu, że do tego kroku skłoniła go przede wszystkim sytuacja finansowa.

- Zatrudniam prawie 40 osób, których nie chcę mieć na sumieniu. Codziennie ktoś przychodzi z płaczem, że nie ma na czynsz, na prąd, na wodę i to są te czynniki ludzkie, które spowodowały, że zdecydowaliśmy się na otwarcie tej restauracji. My nie dostaliśmy żadnego wsparcia, żadnej tarczy, ponieważ działamy od niedawna i nie możemy dłużej czekać, musimy płacić rachunki – powiedział właściciel lokalu.

W ścisłym reżimie sanitarnym

Na drzwiach restauracji wywieszono informację, że wejść można tylko w maseczkach ochronnych, a tuż po wejściu do lokalu należy zdezynfekować dłonie. Ponadto stoły i ławy są na bieżąco dezynfekowane. Goście proszeni są też o nieprzemieszczanie się po restauracji, gdy już zajmą miejsce przy stoliku. Właściciel restauracji zapewnił, że restauracja będzie działała w pełnym reżimie sanitarnym.

d3z2yyn

Założyciel Polskiej Federacji Fitness ostro o działaniach rządu. "Dlaczego my mamy ponosić największą cenę?"

- Otwierając lokal, mamy szansę, żeby przeżyć, żeby utrzymać rodzinę, dom, spłacić swoje zobowiązania, bo niestety nie mamy żadnej pomocy – mówił Stanisław Gut kierownik sali w restauracji.

Przedsiębiorcy zapowiadają otwarcie swoich branż

Polska Federacja Fitness zapowiedziała, że 1 lutego w całej Polsce otworzą się setki obiektów sportowych. Właściciele nie chcą już dłużej czekać na luzowanie obostrzeń.

d3z2yyn

- Zaczniemy działać albo upadniemy - wyjaśniają przedstawiciele branży fitness.

Także przedsiębiorcy z Wisły zapowiadają otwarcie od 1 lutego. Otwarte mają zostać m.in. wyciągi narciarskie, restauracje i hotele. Właściciele tych miejsc argumentują swoją decyzję ekstremalnie trudną sytuacją finansową, w jakiej się znaleźli. W weekend otworzono w Beskidach pierwszy ośrodek narciarski. Jego pracownicy zapraszają na zajęcia sportowo-edukacyjne, które odbywają się na śniegu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3z2yyn

Podziel się opinią

Share
d3z2yyn
d3z2yyn
Więcej tematów