Trwa ładowanie...
d16ccz2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zakończyło się spotkanie u prezydenta ws. ACTA

Ponad godzinę trwało czwartkowe spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z ministrami: sprawiedliwości - Jarosławem Gowinem, administracji i cyfryzacji - Michałem Bonim, kultury - Bogdanem Zdrojewskiego oraz RPO prof. Ireną Lipowicz w sprawie umowy ACTA.
W rozmowach w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli także prezydenccy ministrowie: Sławomir Rybicki, Krzysztof Łaszkiewicz i Maciej Klimczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Bronisław Komorowski, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, minister kultury Bogdan Zdrojewski oraz RPO prof. Irena Lipowicz
Prezydent Bronisław Komorowski, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, minister kultury Bogdan Zdrojewski oraz RPO prof. Irena Lipowicz (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d16ccz2

W środę Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Komorowski skierował do prof. Lipowicz list w sprawie ACTA, w którym zwrócił się o zajęcie stanowiska, czy ratyfikacja umowy ACTA wpłynie, czy też nie, na ograniczenie praw obywatelskich.

ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), czyli porozumienie przeciw obrotowi podróbkami to umowa handlowa mająca na celu wzmocnienie ochrony własności intelektualnej głównie w stosunkach handlowych między państwami na całym świecie. Pojęcie własności intelektualnej dotyczy także internetu, gdzie masowo publikowane są nielegalne treści.

Do ACTA ma przystąpić UE. By Unia była związana umową, musi zostać podpisana i ratyfikowana przez wszystkie państwa członkowskie. Polska, wraz z 21 państwami UE - z wyjątkiem Cypru, Estonii, Słowacji, Niemiec i Holandii - podpisała dokument 26 stycznia.

d16ccz2

Podziel się opinią

Share

d16ccz2

d16ccz2
d16ccz2
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów