Trwa ładowanie...
d1iqnnx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zakończył się egzamin maturalny z angielskiego na poziomie podstawowym

Zakończył się egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Przebiegał spokojnie, nie było zakłóceń procedur - poinformowała wicedyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Mariola Konopka
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakończył się egzamin maturalny z angielskiego na poziomie podstawowym
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d1iqnnx

Egzamin rozpoczął się po godzinie 9. Trwał 120 minut.

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego; wybrać można między: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim lub włoskim. Zdaje się je na poziomie podstawowym, chętni mogą je zdawać także na rozszerzonym.

Język angielski jest najczęściej wybieranym przez maturzystów językiem obcym. W tym roku - podobnie jak w latach ubiegłych - przystąpiło do niego blisko 90 proc. abiturientów.

d1iqnnx

Część z nich w środę po południu przystąpi do pisemnego egzaminu z angielskiego na poziomie rozszerzonym; rozpocznie się on o godzinie 14. Chęć zdawania egzaminu na tym poziomie zadeklarował prawie co trzeci ze zdających egzamin z angielskiego.

Arkusz egzaminacyjny z języka angielskiego na poziomie podstawowym Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje w środę po południu na swojej stronie internetowej; arkusz egzaminacyjny z poziomu rozszerzonego - w środę wieczorem.

d1iqnnx

Podziel się opinią

Share

d1iqnnx

d1iqnnx
Więcej tematów