Trwa ładowanie...
drm2rbp

Zakończono prace remontowe przy Placu Wolności w Katowicach

W południe urzędnicy pojawili się na Placu Wolności w Katowicach, żeby odebrać tam nową docelową organizację ruchu. Zastrzeżeń nie mieli, na plac będą mogły wjeżdżać już samochody.
Share
drm2rbp

Rejon pl. Wolności i ul. Matejki był remontowany już od września ubiegłego roku, przez co utrudniony był przejazd przez Katowice. Tędy właśnie prowadzi droga do Drogowej Trasy Średnicowej i tak można było szybko ominąć ścisłe centrum i korki.

Z powodu przebudowy al. Korfantego oraz ulic Mickiewicza i Skargi niedawno dopuszczono do ruchu w tej okolicy autobusy. Na Plac Wolności przeniesione zostały niektóre przystanki.

Kierowcy też często próbowali przejechać trasą komunikacji miejskiej, jednak groziły im za to mandaty. Według strażników miejskich od maja ukarali 600 kierujących samochodami, którzy zignorowali zakaz wjazdu.

drm2rbp

W piątek zakończyła się samochodowa gehenna i mandaty karne. Wreszcie będzie można zgodnie z prawem przejechać przez Plac Wolności. Prace remontowe się zakończyły, ulica Matejki została oddana nawet pół roku wcześniej niż planowano.

- Nie było żadnych zastrzeżeń co do prac wykonanych w okolicach Placu Wolności, odcinek został więc dopuszczony do ruchu samochodowego - przekazała nam urzędniczka z Wydziału Inwestycji UM w Katowicach.

drm2rbp

Podziel się opinią

Share
drm2rbp
drm2rbp
Więcej tematów