Trwa ładowanie...
d2b75p0

"Zakazane piosenki" rozpoczęły obchody

Koncertem "Zakazane piosenki" przed stołecznym ratuszem rozpoczęły się obchody 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz chciała w ten sposób przywitać powstańców - zwłaszcza z zagranicy - którzy tłumnie przyjechali do miasta na obchody. Zwracając się do nich podkreśliła, że koncert to radosne wydarzenie, które ma oddać hołd walczącym o wolność kraju powstańcom, za to, że mimo trudnej sytuacji w jakiej się znaleźli, mieli nadzieję na wolną Polskę.

Share
d2b75p0

Prezydent Warszawy przypomniała, że w czasie walk powstańczych zginęło 180 tysięcy ludzi. I właśnie w tym jest największa tajemnica, że ofiary te - jak powiedziała Gronkiewicz - stały się "obumarłym ziarnem", które dało owoc w postaci wolnej Polski. - Przypomniała, że w tym roku obchodzimy także 20 lat odzyskania wolności przez Polskę i 5 lat jej obecności w Unii Europejskiej,.

Koncert rozpoczął się hymnem powstania i Warszawy, potem muzycy odśpiewali kilkanaście najbardziej znanych piosenek, których słuchało się w czasie walk w 1944 roku.

Uroczystości upamiętniające 65. rocznicę wybuchu Powstania będą trwały kilka dni. Główne odbędą się w sobotę, 1 sierpnia. Na ten dzień zaplanowano między innymi uroczystą odprawę wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza, złożenie wieńców przed pomnikiem Państwa Podziemnego oraz uczczenie ofiar Powstania na Powązkach. Tam powstańcy spotkają się o 17 czyli o godzinie W.

d2b75p0

Podziel się opinią

Share
d2b75p0
d2b75p0
Więcej tematów