Trwa ładowanie...
d1r1r1h

Zakaz palenia papierosów i grillowania latem w rzymskich parkach

Zakaz palenia papierosów i grillowania we wszystkich publicznych parkach i na terenach zielonych w Rzymie postanowiły wprowadzić władze miejskie. Będzie on obowiązywać od 15 czerwca do końca września, a celem jest zmniejszenie zagrożenia pożarowego w stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakaz palenia papierosów i grillowania latem w rzymskich parkach
(freeimages.com, Fot: mikecco)
d1r1r1h

Nowe rozporządzenie podpisał burmistrz Ignazio Marino, a poinformowała o nim w środę rzymska prasa.

Tegoroczne przepisy, aktualizujące te z poprzednich sezonów letnich, są wyjątkowo surowe. Chodzi o to, by maksymalnie ograniczyć ryzyko wybuchu pożarów, które często są wynikiem połączenia temperatur sięgających 40 stopni Celsjusza z beztroską bywalców miejskich ogrodów i parków.

Przepisy będą obowiązywać zarówno w odwiedzanych przez tysiące rzymian i turystów historycznych parkach Villa Borghese i Villa Pamphili, jak i w tych osiedlowych.

d1r1r1h

Zabronione będzie nie tylko wypalanie traw czy resztek roślin, ale także używanie wszelkich urządzeń elektrycznych i na otwarty ogień, takich jak grill czy ruszt.

Tym samym zdelegalizowana zostanie w sezonie letnim jedna z ulubionych rozrywek mieszkańców Wiecznego Miasta, którzy spędzają weekendy na wspólnym grillowaniu w parkach. Zabroniono też używania wszelkich materiałów wybuchowych.

W przepisie na temat zakazu palenia papierosów sprecyzowano, że obowiązywać on będzie w tych częściach parków i publicznych terenów zielonych, gdzie występują zarośla i wszelkie materiały łatwopalne, czyli praktycznie niemal wszędzie.

d1r1r1h

Podziel się opinią

Share
d1r1r1h
d1r1r1h
Więcej tematów