Trwa ładowanie...
d40rk1z

Zakaz handlu 11 listopada. Te sklepy będą otwarte w Święto Niepodległości

Zapomniałeś zrobić zakupów, a pilnie potrzebujesz jakiegoś produktu? 11 listopada obowiązuje zakaz handlu. W Święto Niepodległości zamknięta jest Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour i wiele innych popularnych sklepów. Są jednak miejsca, gdzie zakupy można zrobić nawet 11 listopada. Kogo nie obowiązuje zakaz handlu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Żabka jednym ze sklepów wolnych od zakazu handlu
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Żabka jednym ze sklepów wolnych od zakazu handlu (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d40rk1z

11 listopada to w Polsce dzień wolny od pracy. W Święto Niepodległości obowiązuje również zakaz handlu. Tego dnia nie zrobimy zakupów w Biedronce, Lidlu, Tesco Carrefourze i żadnym innym supermarkecie. Nieczynne będą również lokale w galeriach handlowych.

Zakaz handlu utrudnia życie wielu Polaków, którzy co tydzień mają problem z zaplanowaniem zakupów. W tym tygodniu sytuacja jest szczególnie dotkliwa, ponieważ zakaz handlu obowiązuje dwa dni z rzędu. Sklepy były zamknięte w niedzielę niehandlową 10 listopada, a także dzisiaj - 11 listopada.

Ustawa ograniczająca zakaz handlu przewiduje jednak kilka wyjątków. Nawet podczas święta wolnego od pracy, takiego jak Święto Niepodległości 11 listopada. czynne mogą być niektóre sklepy.

d40rk1z

Sklepy otwarte 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości

To, że 111 listopada będzie obowiązywał zakaz handlu, nie oznacza, że wszystkie sklepy będą wtedy nieczynne. Ustawa ograniczająca handel w niedziele i święta przewiduje, że zakaz handlu nie obowiązuje m.in.:

  • sklepy osiedlowe, jeżeli klientów obsługuje właściciel sklepu
  • stacje paliw
  • kwiaciarnie
  • apteki
  • sklepy działające na zasadzie franczyzy (np. Żabka, Carrefour Express)
  • lokale gastronomiczne
  • miejsca rozrywki

Przedsiębiorcy, którzy nie przestrzegają zasad zakazu handlu, muszą liczyć się z dotkliwymi karami. Inspektor kontrolujący placówkę ma prawo nałożyć na nią mandat w wysokości od tysiąca do pięciu tysięcy złotych. Ma on również prawo przekazać sprawę do sądu, a ten wymierzyć karę grzywny w wysokości nawet 100 tys. zł.

d40rk1z

Podziel się opinią

Share

d40rk1z

d40rk1z
Więcej tematów