Trwa ładowanie...
dpvqhda

Zagrzeb: Grand Prix dla "Lalki"

Warszawski teatr "Lalka" otrzymał Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek PIF w Zagrzebiu. Nagrodzono przedstawienie pt. "Odyseja". Laureat po raz pierwszy uczestniczył w imprezie.

Share
dpvqhda

Reżyserem przedstawienia jest Słowak Ondrej Spisak, scenografem - jego rodak Ivan Hudak, a muzykę napisał Krzysztof Dzierma.

Ondrej Spisak związany jest z różnymi polskimi teatrami, a dla teatru "Lalka" wyreżyserował cztery przedstawienia: "Robinson Cruzoe", "Rudy Jill i jego pies", "Wyprawa do wnętrza Ziemi" i nagrodzoną "Odyseję".

Jak powiedziała Joanna Rogacka, dyrektor artystyczny "Lalki" O sukcesie naszego przedstawienia zadecydowały wartości plastyczne, wspaniała muzyka i pomysłowość w potraktowaniu tematu. Postaci ludzi grają lalki, natomiast postaci bogów - aktorzy.

Festiwal odbył się po raz 34. Uczestniczyło w nim 25 teatrów z 13 krajów. Polskę, poza warszawskim teatrem, reprezentował wrocławski teatr "Lalka" z przedstawieniem "Punch-Pulcinella-Pietruszka"

Przedstawienia oceniane były przez jury dziecięce i profesjonalne. Oprócz "Lalki" bardzo podobał się teatr "Koń" z Lubljany, który otrzymał nagrody za reżyserię i scenografię.

(sm)

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dpvqhda

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpvqhda
dpvqhda
Więcej tematów