Trwa ładowanie...

Zagraniczni blogerzy zachwyceni Poznaniem

Do przyjazdu do Poznania zachęcają blogerzy z całego świata, którzy mieli okazję zwiedzić stolicę Wielkopolski. Nazywają go miastem idealnych połączeń.

Share
Zagraniczni blogerzy zachwyceni Poznaniem
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
d280rt2

Współpraca miasta z blogerami odniosła duży sukces już w zeszłym roku. Wtedy to w ramach projektu "Poznańska Turystyka 2.0." nawiązano kontakty z przedstawicielami krajowej blogosfery. W krótkim czasie stolicę Wielkopolski odwiedzili także autorzy portali zagranicznych: z Niemiec (Yvonne Zagermann - Justtravelous.com), czy też Stanów Zjednoczonych (Barbara Ann Weibel - Holeinthedonut.com).

Obecnie Poznań przeżywa prawdziwy najazd gości z zagranicy. Jak informuje Urząd Miasta, w czerwcu Poznań odwiedziło 15 blogerów i dziennikarzy z całego świata, m.in. z Australii, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Skandynawii. Podobnej liczby odwiedzających należy spodziewać się w lipcu.

d280rt2

Wszystkich zaproszonych blogerów łączą trzy rzeczy. Pierwszą jest to, że ich blogi zajmują czołowe miejsca w rankingach internetowych. Drugą jest pasja do podróżowania. Poza tym niezwłocznie dzielą się wspomnieniami z wypraw, entuzjazmem i optymistyczną wizją miasta ze swoimi wiernymi czytelnikami.

Blogerzy, którzy już odwiedzili Poznań, nie ukrywają pozytywnych wrażeń. Według nich, cały świat powinien wzorować się na stolicy Wielkopolski.

- Poznań jest niesamowity. Według mnie to skrzyżowanie klasycznego uroku starych centrów miast, takich jak Praga, zmieszanych z wręcz hipsterskim chłodnym klimatem, jaki panuje w Berlinie. Do wszystkiego jest łatwy dostęp (w przeciwieństwie do Berlina), a miasto nie jest przepełnione ludźmi (w odróżnieniu od Pragi). Jedź tam teraz, zanim reszta świata to odkryje - tak relacjonuje swoje przeżycia Vera Wolters z Findingtheuniverse.com.

- Nie mieliśmy pojęcia, że miasto Poznań jest uroczą mieszanką zabytków i nowych trendów - dodają autorzy hiszpańskiego bloga Travelocafe.com.

d280rt2

Blogerzy podczas zwiedzania Poznania, uczestniczą w odbywających się w mieście festiwalach, takich jak Malta Festival czy Ethno Port.

- Wszystkie festiwale bardzo dobrze pasują do moich wrażeń z Poznania: gościnnego i otwartego miasta, nie bojącego się nowych wyzwań, kochającego jakość i styl - czytamy na blogu Findingtheuniverse.com.

Goście z Australii, autorzy bloga Travelwithbender.com, zachwalają listę poznańskich atrakcji, skierowanych także dla tych najmłodszych.

- Nasze dzieci uwielbiają interaktywną wystawę w Bramie Poznania. Muzeum niedawno zostało otwarte, a już jest jednym z najlepiej zorganizowanych, jakie odwiedziliśmy. Odwiedzający mogą odkrywać miasto z interaktywnymi przewodnikami i grami, idealnymi dla rodzin. Wszystko w tym muzeum zostało bardzo dobrze zaplanowane i zaprojektowane - wspominają Erin i Josh z Travelwithbender.com.

- To miejsce jest pięknym połączeniem sklepów i sztuki, powinno być przykładem dla świata - piszą o Starym Browarze autorzy portalu Fotostrasse.1982.us. - Tutaj możesz doświadczać sztuki w codziennych sytuacjach.

d280rt2

Podziel się opinią

Share
d280rt2
d280rt2
Więcej tematów