Trwa ładowanie...
d2op2wx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zaginięcie lotu MH370 Malaysia Airlines uznane za wypadek. Mogą ruszyć odszkodowania

Malezja oficjalnie zakwalifikowała zaginięcie malezyjskiego Boeinga 777 jako "wypadek", co otwiera drogę do wypłat odszkodowań rodzinom ofiar - poinformował malezyjski Departament Lotnictwa Cywilnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaginięcie lotu MH370 Malaysia Airlines uznane za wypadek. Mogą ruszyć odszkodowania
(AFP, Fot: Manan Vatsyayana)
d2op2wx

"Oficjalnie, w imieniu rządu Malezji, ogłaszamy, że lot MH370 zakończył się katastrofą i wszystkich 239 pasażerów i członków załogi straciło życie" - głosi oświadczenie szefa departamentu Azharuddina Abdula Rahmana.

8 marca 2014 roku maszyna była w drodze z Kuala Lumpur do Pekinu, kiedy z nieustalonych przyczyn zboczyła z wyznaczonej trasy i zaginęła. Poszukiwania samolotu, w które zaangażowanych jest wiele krajów, są prowadzone w południowej części Oceanu Indyjskiego, ale nie przyniosły żadnego efektu; Malezja prowadzi śledztwo kryminalne.

Malezyjskie władze zastrzegają, że dochodzenie "jest ograniczone ze względu na brak fizycznego dowodu, w szczególności rejestratorów lotu".

d2op2wx

Czwartkowa deklaracja o uznaniu zaginięcia maszyny za katastrofę umożliwi rodzinom pasażerów ubieganie się o odszkodowania. O wypłatę rekompensat krewnym apelowały Chiny, skąd pochodziła większość pasażerów feralnego lotu.

Malezyjskie linie lotnicze, które jeszcze w 2013 roku uważane były za bezpieczne, w 2014 roku doświadczyły czarnej serii. Po zaginięciu bez śladu lotu MH370, inny boeing został zestrzelony na wschodzie Ukrainy, gdy leciał nad obszarami kontrolowanymi przez prorosyjskich separatystów. Zginęło prawie 300 osób na pokładzie.

Zobacz: Ostatnie słowa pilotów zaginionego samolotu z wieżą kontroli lotów

d2op2wx

Podziel się opinią

Share

d2op2wx

d2op2wx
Więcej tematów