Trwa ładowanie...
djkh0v7

Zaginął policyjny notatnik. Były w nim dane kilkuset osób

Krakowska policja informuje, że mogło dojść do wycieku danych kilkuset osób, które znajdowały się w zaginionym notatniku. W służbowym notesie jednego z funkcjonariuszy znajdowały się dane osób poddawanych kontroli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W notatniku znajdują się dane osób z Nowej Huty w Krakowie
W notatniku znajdują się dane osób z Nowej Huty w Krakowie (East News, Fot: Karolina Misztal)
djkh0v7

Obecnie trwają czynności wyjaśniające zdarzenie. Na razie nie wiadomo, czy policjant zgubił notatnik czy został mu on skradziony.

W służbowym notesie znajdowały się imiona, nazwiska, numery PESEL oraz adresy zamieszkania, które były zbierane podczas legitymowania, interwencji publicznych i domowych oraz kontroli drogowych.

- Działamy prewencyjnie, informując, że do takiego zdarzenia doszło - dodaje i apeluje, że jeśli istnie podejrzenie, że nasze dane mogły znajdować się w notatniku, to należy założyć konto w BIK-u albo w Krajowym Rejestrze Sądowym, gdzie można sprawdzać, czy na nasze dane ktoś próbował zawrzeć umowę kredytową - mówi Barbara Szczerba z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

djkh0v7

Funkcjonariuszka podkreśla, by w razie wykorzystania danych przez nieuprawnione osoby niezwłocznie skontaktować się z policją. W zaginionym notatniku znajdowały się dane osób, które mogły być kontrolowane w styczniu tego roku na terenie Nowej Huty.

Źródło: RMF FM

Zobacz także: Chciał pomóc i w "nagrodę” dostał 500 zł mandatu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djkh0v7

Podziel się opinią

Share

djkh0v7

djkh0v7
Więcej tematów