Trwa ładowanie...

Zadbaj o swoje zdrowie i zrób bezpłatną mammografię. "Badanie trwa tylko kilka minut"

Już w lutym będzie można zrobić bezpłatne badania mammograficzne. Wystarczy się zarejestrować, przyjść do mammobusu i sprawdzić swój stan zdrowia. Zwykła wizyta, a może uratować życie.

Share
Zadbaj o swoje zdrowie i zrób bezpłatną mammografię. "Badanie trwa tylko kilka minut"
Źródło: LUX MED Diagnostyka
do9dvkl

Za trzy tygodnie, dokładnie 17 lutego, do Tychów przyjedzie mammobus, czyli specjalistyczny pojazd z urządzeniem do badania piersi. Badanie skierowane jest dla pań w wieku od 50 do 69 roku życia.

By wykonać badanie, należy wcześniej dokonać rejestracji telefonicznej dzwoniąc na numer 58 666 24 44 lub zapisać się na stronie www.mammo.pl.

Mammobus przyjedzie na parking przed hipermarketem Kaufland przy ulicy Tishnera 1, gdzie będą przyjmowane zarejestrowane wcześniej panie. Wizyty będą się odbywały w godz. od 9.00 do 17.00.

do9dvkl

Jak twierdzą specjaliści, mammografia to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi.

- Badanie trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo zwiększa szansę wyleczenia – mówią organizatorzy akcji.

do9dvkl

Podziel się opinią

Share
do9dvkl
do9dvkl
Więcej tematów