Trwa ładowanie...
d3r59kr

Zadbaj o swoje zdrowie i zrób bezpłatną mammografię. "Badanie trwa tylko kilka minut"

Już w lutym będzie można zrobić bezpłatne badania mammograficzne. Wystarczy się zarejestrować, przyjść do mammobusu i sprawdzić swój stan zdrowia. Zwykła wizyta, a może uratować życie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zadbaj o swoje zdrowie i zrób bezpłatną mammografię. "Badanie trwa tylko kilka minut"
(LUX MED Diagnostyka)
d3r59kr

Za trzy tygodnie, dokładnie 17 lutego, do Tychów przyjedzie mammobus, czyli specjalistyczny pojazd z urządzeniem do badania piersi. Badanie skierowane jest dla pań w wieku od 50 do 69 roku życia.

By wykonać badanie, należy wcześniej dokonać rejestracji telefonicznej dzwoniąc na numer 58 666 24 44 lub zapisać się na stronie www.mammo.pl.

Mammobus przyjedzie na parking przed hipermarketem Kaufland przy ulicy Tishnera 1, gdzie będą przyjmowane zarejestrowane wcześniej panie. Wizyty będą się odbywały w godz. od 9.00 do 17.00.

d3r59kr

Jak twierdzą specjaliści, mammografia to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi.

- Badanie trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo zwiększa szansę wyleczenia – mówią organizatorzy akcji.

d3r59kr

Podziel się opinią

Share

d3r59kr

d3r59kr
Więcej tematów